83-86204-80-X
religia
poznanianka

Encyklika Ojca Świętego Jana Pawła II o pracy ludzkiej.

źródło okładki: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=18627

Renax | 2013-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2013

Bardzo ważne dzieło.

Marta | 2015-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2015

Nie straciło na aktualności przykazanie wskazujące relację pracy i kapitału: "kapitał powinien służyć pracy, a nie praca kapitałowi".
Jakże odkrywcze dla mnie było nazwanie OPISU STWORZENIA pochodzącego z Ks. Rodzaju pierwszą Ewangelią Pracy. Ja, Marta przez swoją codzienną pracę przyczyniam się do spełniania się zamysłu Bożego. Naśladuję Boga pracując i odpoczywając i mam swój udział w budowaniu Królestwa Bożego.
Chociaż uważam, że w praktyce wszelkie zasiłki szkodzą społeczeństwu to podobało mi także nazwanie zasiłków rodzinnych "społecznym dowartościowaniem zadań macierzyńskich".

Krzysztof1993 | 2015-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Encyklika „Laborem Exercens”, świętego Jana Pawła II, stanowi kolejną część z cyklu dokumentów papieskich o kwestiach społeczno-gospodarczych. Cykl ów zapoczątkował papież Leon XIII swoją arcyważną pracą o tytule „Rerum Novarum”.

Kwestia społeczno-gospodarcza jest zdecydowanie tematem dość wrażliwym, zważywszy na mnogość cytatów Biblijnych, które podchodzą do tego tematu w sposób zarówno kompleksowy, ale również różnorodny. Nie sposób przypomnieć pewnego ważnego zdania z Biblii, umieszczonego i często powielanego w tej encyklice, dotyczącego zadań ludzkich : ”Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi.” (Rdz 1, 28). Na tej sentencji papież opiera w znacznej mierze swą argumentacje.

Święty Jan Paweł II szczególną uwagę zwraca na interakcję między posiadaczami kapitału a robotnikami. Wyżej wspominani robotnicy powinni...

Niebieska | 2018-03-13
Przeczytana: 26 lutego 2018

Dla mnie nie być może nie do końca zrozumiała. Męczyłam się by przebrnąć do końca.

Mateusz | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Można by to wszystko wyjaśnić o wiele prostszym językiem; jak robi to teraz Franciszek.

Rege | 2017-06-15

Tego się nie komentuje TO się czyta.

Aioezn | 2018-02-14
Anna | 2017-05-04