Jak żyć z ADHD. Nadpobudliwość psychoruchowa z zaburzeniami uwagi w świetle najnowszych badań

Tłumaczenie: Krzysztof Puławski
Wydawnictwo: Media Rodzina
Delivered from distraction. Getting the most out of life with attention deficit disorder
ADHD
Ryu

Kontynuacja poprzedniej książki tych samych autorów, W świecie ADHD, którą uznano za pozycję klasyczną w swoim gatunku. Obaj uczeni, powołując się na najnowsze badania, słusznie zauważają, że nazwa "zespół nadpobudliwości psychoruchowej" nie najlepiej opisuje zadziwiającą umysłowość ludzi z ADHD. Przecież dysponują oni wieloma uzdolnieniami, są często bardzo inteligentni, oryginalni i pełni energii, tyle że nie zawsze potrafią nad nią zapanować. Książka Jak żyć z ADHD jest dopasowana do ich stylu poznawczego i możliwości koncentracji, dlatego powinna stanowić doskonałą lekturę dla nich samych i osób z nimi związanych. Najważniejsze poruszone w książce tematy dotyczą między innymi rodzinnego występowania ADHD, nowych procedur i badań diagnostycznych, związków ADHD z innymi chorobami, nowych leków i ich działania, innych form terapii związanych z dietą i ćwiczeniami fizycznymi, możliwości wykorzystania w leczeniu ADHD programu 12 Kroków Anonimowych Alkoholików.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2007

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/188/Jak-zyc-z-ADHD-

Ana | 2014-02-22

Wciągająca jak dobra powieść, a z drugiej strony można ją czytać na wyrywki. Każdy rozdział w innym czasie.
Prosty, jasny przekaz.
Wyjaśnienie najważniejszych kwestii i problemów.
Dodająca otuchy i napawająca nadzieją :)
Najbardziej za nią przemawia fakt, że autor sam ma ADHD więc wie o czym pisze, a nie opiera się jedynie na wiedzy wyuczonej.

Zaryk | 2011-07-23

Kolejna książka autorów klasyka, który na polskim rynku ukazał się pod tytułem "W świecie ADHD". Pozycja wciąż dobra, jednak od świetnego poprzednika znacznie gorsza. Czytając nie mogłem odeprzeć wrażenia, że wydanie jest tylko odrywaniem kuponików od sukcesu pierwowzoru.

Mnóstwo rzeczy w porównaniu z "W świecie ADHD" się powtarza, autorzy położyli większy nacisk na sposoby leczenia i radzenia sobie z zespołem hiperkinetycznym. Są to jednak w dużej mierze rady na pograniczu nauki i niekoniecznie przydatne. Jeśli masz możliwość zdobycia "W świecie ADHD", przeczytaj. Ta książka nie będzie Ci już do niczego potrzebna.