Mechanizm rozumu, siedlisko duszy. Filozoficzna podróż w głąb mózgu

Tłumaczenie: Zbigniew Karaś
Wydawnictwo: Fundacja Aletheia
Engine of reason, the seat of the soul
83-87045-96-9
filozofia i etyka
Tabard

Charakterystyczną cechą sposobu, w jaki podejmuje zagadnienia umysłu, jest umiejętność ścisłego łączenia podejścia empirycznego, otwartego na najnowsze osiągnięcia neurobiologii czy badań nad sztuczną inteligencją, z szeroka perspektywą filozoficzną, pozwalającą umieścić często bardzo szczegółowe i na pozór nie powiązane ze sobą fragmenty wiedzy empirycznej w ramach rozległego obrazu funkcjonowania ludzkiego umysłu w jego związkach z mózgiem i całością życiowej aktywności człowiek

źródło opisu: Fundacja Aletheia 2002

źródło okładki: Fundacja Aletheia 2002