O chłopcu mieszającym powidła : wiersze wybrane 1968-1997

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poezja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Znak
83-7006-969-X
poezja polska, sanok, szuber
poezja
black_hole

Nagroda główna w konkursie Fundacji Kultury 1998. Wiersze Szubera, żyjącego w Sanoku, z dala od metropolii i centrów kulturalnych, miały - dzięki dzięki prezentowanemu wyborowi - możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców i zajęcia na mapie współczesnej polskiej poezji należnego im miejsca. Szuber jest twórcą całkowicie dojrzałym, dostrzegającym w otaczających go szczegółach, ale...

Nagroda główna w konkursie Fundacji Kultury 1998.

Szuber jest twórcą całkowicie dojrzałym, dostrzegającym w otaczających go szczegółach, ale też pamiątkach i śladach po czasie minionym - metafizyczny wymiar istnienia, ów trudny do nazwania naddatek, który sprawia, że przedmioty, ludzie i zdarzenia zaklęte w poezji pozostają na zawsze w naszej pamięci i wyobraźni.

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: www.znak.com.pl