Katalog stworzeń fantastycznych: stworzenia ziemskie, stworzenia wodne, stworzenia powietrzne, istoty z zaświatów

Tłumaczenie: Weronika Kurosz
Wydawnictwo: Papilon
Catalogo de Seres Fantasticos
978-83-245-6886-4
GORMITI

Książka odwołuje się do gromadzonych przez stulecia legend, wyjaśnia, kim są owe istoty. Na stronicach tej niezwykłej księgi pojawiają się: stworzenia przyjazne, wręcz towarzyskie- chętnie pomagające ludziom; bezlitosne i przerażające dzikie bestie, które napadają na ludzi, chcąc zaspokoić swe łupieżce żądze; jak i psotne duszki uwielbiające zabawę.

Hypatia | 2014-01-09

Muszę przyznać, że książka ta okazała się zadziwiająco przydatna. Może nie jest to jakieś wybitne kompendium wiedzy, ale ma swoje zalety (postaci jest sporo i odnoszą się do zróżnicowanych mitologii i podań). Do tego posiada atrakcyjną szatę graficzną. Kupiłam ją korzystając z promocyjnej oferty, ale jestem bardzo z niej zadowolona.

Secret | 2016-01-28
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Książka jest naprawdę godna polecenia. Jest w niej opisanych wiele stworzeń fantastycznych z wielu podań/mitologii/kultur. Świetne ilustracje. Dla każdej postaci została przedstawiona osobna legenda, historia związana z tą istotą. Książka została podzielona na kilka części gdzie są opisane istoty wodne, powietrzne, lądowe itp. Dodatkowo na końcu każdej części znajduje się leksykon opisujący każde stworzenie. Bardzo fajne podsumowanie.
Wiadomo, że książka jest dedykowana dla dzieci, ale uważam że również starsze osoby również znajdą w niej "natchnienie".
Książkę polecam ;)

NightCookie | 2015-09-04

Fajna lekturka, ciekawe i kolorowe ilustracje. Można wykorzystać ją do nauki niektórych historii z mitologi.

Nikola R | 2014-10-11

Bardzo fajny zbiór stworzeń fantastycznych. Definicja i historia. Świetne ilustracje. Stworzeń jest bardzo dużo. Niektóre naprawdę mnie zaskoczyły. A niektóre są przerażające. O wielu nie miałam pojęcia.

Gallf | 2014-07-24

Ciekawa, z wieloma interesującymi legendami książka.

mat | 2010-11-28
Przeczytana: 23 sierpnia 1987

słyszałem o niej jest fajna

Trefny | 2016-09-10
Nimmo | 2016-09-10