O małpce, która spadła z drzewa

Wydawnictwo: TacyJakJa.pl
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-930421-1-1
dziecko, choroba, padaczka, leczenie
Ag2S

Mimo wielu akcji edukacyjnych prowadzonych przez środowiska medyczne, stowarzyszenia pacjentów oraz producentów farmaceutycznych, padaczka nadal pozostaje niesłusznie tematem wstydliwym i tajemniczym. Pomoc w edukacji na temat tej choroby jest potrzebna zwłaszcza w środowisku dzieci, gdyż wiele dzieci z padaczką rozwija się prawidłowo i nie musi korzystać z pomocy instytucji specjalnych, uczęszcza do zwykłych przedszkoli i szkół. Także te dzieci, których los doświadczył ciężej i które rozwijają się wolniej niż rówieśnicy, potrzebują naszego zrozumienia i przyjaźni.

Książeczka ta, napisana przez dr n.med. Ałbenę Grabowską-Grzyb, lekarza epileptologa pomoże dziecku choremu na padaczkę oswoić się z objawami swojej choroby i zaakceptować leczenie. Pomoże także zdrowym dzieciom i ich rodzicom, przedszkolankom i nauczycielom w zrozumieniu dylematów chorego dziecka na padaczkę i zaakceptowaniu do w swoim świecie.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Milena | 2012-10-06
Przeczytana: 2011 rok

W bardzo fajny sposób wyjaśnia chorobę jaką jest padaczka. Pomaga zrozumieć dzieciom, ale i też dorosłym co czuje chory. Natomiast choremu dziecku może pomóc zrozumieć, że nie trzeba przez to czuć się gorszym. Wszystko w formie bajki o sympatycznej małpce, która poszukuje wytłumaczenia co się z nią dzieje.
Książeczka bardzo bliska mojemu sercu. Polecam każdemu, kto musi w jakikolwiek sposób zmagać się z tą chorobą, jak również tym, którzy mają w swoim otoczeniu kogoś chorego na padaczkę.

Eveleen | 2011-07-06
Paulina Zalewska | 2015-07-17