O małpce, która spadła z drzewa

Okładka książki O małpce, która spadła z drzewa Ałbena Grabowska
Okładka książki O małpce, która spadła z drzewa
Ałbena Grabowska Wydawnictwo: TacyJakJa.pl literatura dziecięca
2010-01-01
53 min.
978-83-930421-1-1
dziecko choroba padaczka leczenie

Świetny pomysł na przybliżenie dzieciom zagadnienia utraty świadomości i padaczki. Niezłe ilustracje. Niestety pokraczna konstrukcja zdań zaniża odbiór całości (jakby to napisał uczeń podstawówki).

Bardzo, bardzo potrzebna książka! Rewelacyjna pomoc dla nauczycieli i wychowawców, którzy stają przed zadaniem oswojenia grupy z padaczką koleżanki lub kolegi. Prosty język, ciekawe ilustracje. Trochę za długa. Niektóre fragmenty można pominąć, ponieważ nie wnoszą nic istotnego do fabuły. Fatalna interpunkcja! Zerowa inwestycja w korektę błędów! Brak przecinków nawet w takich zdaniach: "Szli uważnie a drogę oświetlały im świetliki" (s. 23),"To była jedyna choroba jaką Koko się zetknęła" (s. 13). Utrudnia to czytanie i nie pozwala na pokazanie tekstu dzieciom, które już umieją czytać. Nie przekreśla to jednak wartości edukacyjnej i wychowawczej tej książki.

W bardzo fajny sposób wyjaśnia chorobę jaką jest padaczka. Pomaga zrozumieć dzieciom, ale i też dorosłym co czuje chory. Natomiast choremu dziecku może pomóc zrozumieć, że nie trzeba przez to czuć się gorszym. Wszystko w formie bajki o sympatycznej małpce, która poszukuje wytłumaczenia co się z nią dzieje.
Książeczka bardzo bliska mojemu sercu. Polecam każdemu, kto musi w jakikolwiek sposób zmagać się z tą chorobą, jak również tym, którzy mają w swoim otoczeniu kogoś chorego na padaczkę.

Książeczka bardzo bliska mojemu sercu. Polecam każdemu, kto musi w...

• Poczekalnia Kasi i Darka
  • Kiri
  • Przeczytane 2013

Dodaj cytat z książki O małpce, która spadła z drzewa