Tam, gdzie czyha Cthulhu: O przestrzeni naznaczonej w prozie H. P. Lovecrafta

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Anatomia Fantastyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdański Klub Fantastyki
Cthulhu, Lovecraft
Inis

Ten numer AF poświęcony był jednemu z najgenialniejszych twórców literatury grozy – Howardowi Philipsowi Lovecraftowi. Składał się z dwóch tekstów: tytułowego oraz szkicu „Horror i filozofia albo do czego może służyć Lovecraft” Krzysztofa Abriszewskiego. Misterek zajął się znaczeniami elementów przestrzeni w prozie Samotnika z Providence, natomiast Abriszewski udowadniał, że twórczość HPL-a może być również wyzwaniem rzuconym filozofii.
XXXXW roku 2008 Misterek otrzymał tytuł doktora nauk humanistycznych. Jakby nie liczyć, to trzeci z autorów debiutujących w AF, który uzyskał później tytuł naukowy. Publikacja w GKF jako odskocznia do kariery naukowej – kto wie?

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: www.inkluz.pl

Serge | 2012-01-19

Zasadniczo książka, którą aktualnie ciężko dostać, z tego co widzę po wpisach wcześniejszych. Co rzuca się w oczy, to fatalny styl. Jeśli to jest praca magisterska, to jestem naprawdę zdziwiony, ponieważ podejrzewam,że u mnie na uczelni praca semestralna napisana w ten sposób nie zostałaby zaliczona. Generalnie nie dowiedziałem się wiele nowego z tej książki, a niektóre rozdziały zdawały się tam być zupełnie niezwiązane z tytułem, pomijając kwestię, że wszystko to zdaje się strasznie chaotycznie poukładane. Dużo ciekawsza zdaje się druga część książki, czyli szkic "Horror i filozofia albo do czego może służyć Lovecraft", aczkolwiek można było pokusić się o nieco bardziej dogłębną analizę problemu.

Poszukuje! Jeśli ktoś dysponuje kopią to proszę o kontakt. Chętnie pokryję koszta ksero albo przyjmę skany.

yana | 2012-04-09
boladz92 | 2016-02-07