Problemy teledetekcyjnego monitoringu środowiska. Tom II - teledetekcja wód i powierzchni ziemi

Wydawnictwo: Wydawnictwo AGH
technika
Tethis

Książka traktuje o teledetekcyjnym monitoringu wód i pokrycia terenu. Stosunkowo dużo miejsca poświęcono metodom opartym na technice radarowej, która jest uznawana za najbardziej rozwojowy kierunek teledetekcji. Zwrócono uwagę na rosnące znaczenie efektywnego przechodzenia od danych źródłowych do postaci użytecznej w modelowaniu wód, gleby i roślinności. Przybliżono podstawowe metody przetwarzania danych teledetekcyjnych. W książce krótko scharakteryzowano technologię określaną jako GIS w kontekście monitoringu.

źródło opisu: Wydawnictwa AGH, 2011

źródło okładki: Zdjęcie autorskie