Państwo Gołowlewowie

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Господа Головлёвы
literatura rosyjska,
Lisek_1986

Akcja powieści "Państwo Gołowlewowie" toczy się w II połowie XIX w. w Rosji carskiej. Pokazuje w satyrycznym świetle, stosunki panujące na głębokiej prowincji imperium rosyjskiego. Autor bardzo wnikliwie kreśli sylwetki bohaterów, ich degradację moralną i duchową. Stylem pisania nawiązuje do powieści Czechowa

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/index-1-1-0-43420-panstwogolowlewowie.htm

Krystian | 2011-05-11
Przeczytana: 11 maja 2011

Trudna książka, czytanie jej to droga przez mękę, ale warto. Obraz zepsucia na dworze Gołowlewów nie różni się szczególnie od tego, co dzieje się w dzisiejszych czasach. Stosunki rodzinne, obłuda i zakłamanie - bardzo dobre studium postępowania przeciętnego człowieka...

Paweł Grzybowski | 2016-11-01
Przeczytana: 01 października 2016

Lektura prosta i przyjemna, mimo smutnej historii w niej przedstawionej. Czyta się szybko i "bezboleśnie", aczkolwiek krótka saga rodziny w niej przedstawionej może "chwycić za serce". Obraz upadku "wspaniałego" XVIII/XIX-wiecznego społeczeństwa rosyjskiego oraz ludzkiej, "brzydkiej" natury.

jossie | 2011-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2011

Bardzo pouczająca książka, pokazująca trzy pokolenia rosyjskiej rodziny zniszczonej przez pijaństwo,materializm i brak uczuć nawet dla najbliższych.
Z początku czytanie idzie topornie, jednak potem szybko leci.

Panda | 2016-12-02
Przeczytana: 05 grudnia 2016