9788328204379
klasyka
Nori

"Zapiski myśliwego" to cykl opowiadań i szkiców Iwana Turgieniewa z zamiłowaniem autora do polowań. Pasja ta jednak tak naprawdę stanowi jedynie literacki pretekst do wnikliwej, niepozbawionej satyry, analizy rosyjskiego ducha z połowy dziewiętnastego stulecia. Podczas podróży przez Rosję autor spotyka wiele oryginalnych typów ludzkich: chłopów i ekscentrycznych właścicieli ziemskich, lekarzy i komorników, zaniedbywane żony i pozbawione uczuć matki. Jak opisał to sam autor, "moje utwory są o prostych Rosjanach, najdziwniejszym i najbardziej niesamowitym ludzie na świecie".

źródło opisu: Hachette Polska Sp. z o.o., 2016

źródło okładki: Zdjęcie autorskie