Noc rudego kota

Die Nacht der roten Katze
978-83-258-0397-1
kot, rudy kot
Ag2S

„Koci” kryminał w najlepszym angielskim stylu! Tutaj dni są pełne niespodzianek, ale naprawdę groźnie robi się, gdy nadchodzi noc… Po przeprowadzce z Londynu pisarka Christine Bell rozkoszuje się spokojnym życiem na prowincji. Jednak kiedy pewnej nocy w jej domu zjawia się ruda kotka, spokój znika bez śladu… Śmierć sąsiada, tajemnicza przesyłka i dziwny policjant to jeszcze nie wszystko, z...

Śmierć sąsiada, tajemnicza przesyłka i dziwny policjant to jeszcze nie wszystko, z czym musi się zmierzyć Christine. Niebawem staje się dla niej jasne, że ktoś czyha na jej życie, ale kto i dlaczego? Wrogo nastawieni sąsiedzi nie zamierzają pomóc w rozwiązaniu zagadki. Atmosfera gęstnieje z godziny na godzinę, zagrożenie narasta, a Christine uświadamia sobie, że ocalić może ją tylko szybkie wyjaśnienie tajemnicy rudej kotki.

źródło opisu: Nota Wydawcy

źródło okładki: Wydawca

8_oclock | 2016-02-29
Na półkach: Przeczytane, Filia_6, 2016
Przeczytana: 28 lutego 2016

Książka nie jest zła, ale... Szkolna? Bohaterka jest przemądrzała i traktuje wszystkich ludzi z góry. Przy wątku romansowym, który się w pewnym momencie pojawił, opuszczałam nudne akapity. Zagadka kryminalna - żadna. Od początku wiadomo, o co chodzi z tytułowym kotem, na dodatek żadnych mylnych tropów ani niespodzianek autorka nie podsunęła do końca. No i - wiem, czepiam się - ten śpiący zwierzak, który nie obudził się podczas próby porwania, to lekka przesada.

Mimo tego, książka ma miły klimat i czytałam ją i zapamiętuję z pewną przyjemnością.

awiola | 2012-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2012

“Możliwości są nieograniczone i nieraz rodzi się z tego pomysł, na podstawie którego powstaje potem książka”

Catherine Ashley Morgan to kolejna pisarka, o której nie znalazłam żadnej wzmianki w internecie. Podejrzewam, że to pseudonim i że autorka jest Niemką. Tak na marginesie to naprawdę duża umiejętność potrafić ukryć się przed wszechogarniającą ludzi siecią zwaną Internetem :)

Z czym kojarzy się wam tytuł “Noc rudego kota”? Tak, oczywiście z kotem. Jest to książka w której jedną z głównych postaci jest kot, rudy kot, a raczej ruda kotka – Izabelle. I to właśnie ona będzie pełniła kluczową rolę w całej intrydze jaką zaserwowała nam autorka. Ale może zacznę od początku.

Sławna angielska pisarka Christine Bell ucieka od londyńskiego zgiełku na wieś, by tam móc spokojnie pisać nową książkę. Christine zamieszkuje w starym domu, którego właścicielka wyjechała w długą podróż. Dla bohaterki chwilowe zamieszkanie w spokojnej jakby się zdawało okolicy, jest bardzo komfortową...

Nikto | 2016-06-19
Na półkach: Przeczytane, Rok - 2016
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Książka jest zgoła taka sobie przeciętna.Jako rasowa kociara,kupiłam ją właśnie ze względu na kota w tytule i kocie oczy na okładce.Czytało się całkiem sprawnie mimo niedociągnięć chyba drukarskich,bo 'złożenie 'druku było mocno niechlujne,złe połączenia liter lub wyrazów,czasami brak spójników i miejscami całych słów.Niedbałość o znaki interpunkcyjne.Sama intryga mimo trupów raczej opisana w jakiś mało poważny sposób.Może odniosłam takie wrażenie przez pewną infantylność głównej bohaterki Christine Bell ?. Że już nie wspomnę o rudej kotce,która śpiąc,kiedy Christine pisała swoją książkę na komputerze i budząc się za każdym razem kiedy ta,robiła sobie przerwy w pisaniu (co jest wyraźnie zaznaczone w powieści) nagle śpi jak kamień i pozwala się zapakować do wora i niemal ukraść.Każdy kto choć trochę zna koty,wie że takie coś jest niemożliwe.A na pewno bardzo niewiarygodne.Nie podobały mi się też miejscami komentarze autorki zupełnie zbędne dla akcji.Jak na przykład taki ''Była...

Yasmine | 2013-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Ten "koci" kryminał to w rzeczywistości bardzo fajnie napisana powieść "z dreszczykiem". Niczego w niej nie brakuje - jest sprytnie zawiązana intryga, kilka morderstw, skorumpowany policjant - a wszystko to wplecione w realia angielskiej prowincji. Czytało mi się tę książkę prawie tak dobrze, jak kryminały Agaty Christie.

beataj | 2011-09-21
Przeczytana: 21 września 2011

Sympatyczna książka z dreszczykiem i kocim rudzielcem w znaczącej roli.

scatt | 2012-09-09
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Wybierając książkę w bibliotece właśnie czegoś takiego szukałam na letnie popołudnie. Mimo, iż pozycja ta nie znalazłaby się na mojej półce wybitynych kryminałów (a może wcale nie trafiłaby do działu kryminałów?) polecam ją każdemu, kto szuka wciągającej lektury z lekkim dreszczykiem emocji. Jedynym minusem jest przewidywalność niekórych zdarzeń - co jednak nie było wstanie zniechęcić mnie do dalszego śledzenia losów głównej bohaterki. Bardzo cenie sobie książki które potrafią oderwać czytelnika od szarej rzeczywistości - pochłąnać na tyle, by zapomnieć o przyziemnych problemach. Ta pozycja właśnie do takich należy.

Agata | 2012-01-18

Klasyczny angielski kryminał, lekko się czyta.

manfred | 2017-06-09

Ktoś kto lubi czytać kryminały szybko zorientuje się, jaka jest rola tytułowego kota. Książka nie powala na łopatki, nie przyprawia o dreszcze czy szybsze bicie tempa. Pewne zdarzenia zaskakują, przyspieszając akcję. Czyta się szybko i przyjemnie

martuuha | 2012-10-20
Przeczytana: lipiec 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kupione w jakiejś przecenie, za 9,90 i mniej więcej tyle warte. Nawet jakoś się czyta, ale jak mówią "szału ni ma". Niezbyt zgrabnie napisana.

Paola30 Paulina | 2017-05-13