Ego Trip's Book of Rap Lists
Hip-Hop, Rap
muzyka
KOM36

Ego Trip - KSIĄŻKA O RAPIE - 352 STRONY w dwóch kolorach, pełno niezłych zdjęć, rysunków, a wiadomości tyle i takich, że inne książki przy niej wysiadają. Książka ego-trip - wszystko o rapie jest popularniejsza od rasizmu! Czarni i biali są co do tego zgodni... ''Macie przed sobą wielką sprawę. Książkę pełną humoru i pasji graniczącej z obsesją. Przepełniona historią i nie dająca się odłożyć ego-trip - wszystko o rapie z pewnością wywoła tyle samo sporów, ile zdoła zakończyć. Kupcie to, do cholery!'' - Joe Levy, Redaktor Muzyczny, ''Rolling Stone'' ''Lektura obowiązkowa dla każdego fana rapu'' - Russell Simmons ''Nieodparcie zabawna, pełna encyklopedycznej wiedzy, a na dodatek zrobi więcej hałasu, niż Oscar Mayer. Ta książka - jak wszystko, co wyszło z ego-trip - to czysty hip hop'' - Alan Light, Redaktor Naczelny ''Spin'' ''Wypasiona historia dla wygłodniałych hip hopowców'' - Selwyn Seyfu Hinds, Redaktor Naczelny ''The Source'' ''Niesamowita ilość informacji na temat jednego z czterech filarów hip hopu. Hej, kto miał czas to zbierać?'' - Danny Hoch ''Najlepsze, co w życiu czytałem - a ja nie umiem czytać!'' - Chris Rock

źródło opisu: inbook.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

'I might be white, but I'm on the Black hand side'

Spodziewałam się poznać jakichś undergroundowych wykonawców, którzy gdzieś mi umknęli, niestety książka głównie bazuje na pionierach rapu. Mimo to przyznam, że dowiedziałam się kilku ciekawostek.

Rankingi na ogół traktowałam z przymrużeniem oka, bo nie ze wszystkimi pozycjami się zgadzałam, ale warto zwrócić uwagę na to, kiedy książka została wydana. Z dzisiejszej perspektywy wszystko wygląda trochę inaczej, coś by się chętnie pododawało (kurde, Lauryn Hill dla której wyraźnie wszyscy autorzy Ego Tripa mają - lub mieli - chore wręcz uwielbienie, to przecież nie jedyna kobieta rapu! Pamiętam, jak za dzieciaka oglądałam "Zakonnicę w przebraniu" i jak zaszokował mnie wtedy głos Lauryn...:)). Ważne jednak, że mamy na papierze zamkniętą Złotą Erę Rapu. Żyjąc w czasach cutów i follow upów tym przyjemniej wracać do starych kawałków, słuchać szumu z nagrań, odnajdywać powiązania z nowymi utworami. Swoją drogą zgadnijcie skąd się wzięło...

wuem | 2011-04-04
Przeczytana: marzec 2011

Książa o rapie opisuje przede wszystkim barwnie historie, które działy się w czasach tzw. złotej ery kultury hip hop. W sposób rzetelny ukazuje zarówno jasne i ciemne strony. Bogata treść i unikalne fotografie sprawiają, że każdy, kto zetknie się z tą książką, na pewno zechce ją kupić. Na końcu książki znajdziecie wykaz najlepszych singli, albumów wg. autorów. Polecam fanom kultury, a na pewno nikt nie będzie zawiedziony.

GRB GRB | 2014-10-19

Ocena wysoka, ale tylko dla oryginalnej wersji. Polskie tłumaczenie niestety woła o pomstę do nieba.

Cuz | 2012-10-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Inne

Dla mnie jest to jedna z lepszych książek o tej tematyce.

jahanka | 2017-07-27
Wonsipaha | 2017-06-01