Telemach w labiryncie świata. O twórczości Jamesa Joyce'a

8371205058
Mateusz R

James Joyce - jeden z najwybitniejszych i najbardziej kontrowersyjnych pisarzy XX w. - opuścił swój kraj, wszystko, z czego wyrósł, by na burzliwych wodach świata, a raczej w jego zdradliwym labiryncie, szukać duchowego ojca, duchowej ojczyzny i bezpiecznej przystani. Książka Egona Naganowskiego jest jedynym tak obszernym studium o życiu i twórczości pisarza, jakie ukazało się do tej pory w Polsce. Naganowski nie tylko prowadzi nas po labiryncie rzeczywistości literackiej Joyce'a, lecz także z powodzeniem ukazuje pisarza na tle cywilizacji naszego wieku.

źródło opisu: http://merlin.pl/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie.

| 2015-05-21

Książkę tę przeczytałem w ramach przygotowania przed sięgnięciem po "Ulissesa", aby choć w znikomym stopniu zrozumieć dzieło podczas pierwszego odczytania.

| 2016-01-02

Bomba! Dwa razy przeczytałem i nie mówię, że to już moje ostatnie słowo :P

Piotr Prachnio | 2014-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2014