Warcraft: Półmroki lodów

Tłumaczenie: Katarzyna Demusiak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trylogia Sunwell". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kasen Comics
Warcraft: The Sunwell Trilogy
83-60161-29-1
warcraft, sunwell, trylogia, kalec, knaak
komiksy
Danios

Przez wyniszczony okrutną wojną świat Azeroth podąża drużyna Kaleca, młodego błękitnego smoka, którego los uwięził w ludzkiej postaci. Ich droga wiedzie między lodowe szczyty górskie w północnym Lordaeron, wprost w wir walki między Plagą nieumarłych, a tajemniczym władcą okolicznych ziem Baronem Valimarem Mordisem. Rozdzieleni po ataku nieumarłej bestii-Frost Wyrma bohaterowie walczą o przetrwanie w nieprzyjaznej krainie, kryjącej w sobie mroczne tajemnice i pradawne bestie.

źródło opisu: Opis ksiażki z tyłu okladki

źródło okładki: http://rpg.polter.pl/Warcraft-Trylogia-Sunwell-2-Polmroki-lodow-n8879

electric_cat | 2013-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2013

Drugi tom "Trylogii Sunwell" czytało się wyjątkowo szybko i przyjemnie.
Smok Kalecgos, ludzka dziewczyna Anveena, smoczyca Tyrygosa oraz paladyn Jorad Mace kontynuują swoją misję, jednak natrafiają na komplikacje, jakimi są hordy walczących ze sobą nieumarłych.
Zaatakowani przez ożywionego smoka, towarzysze rozdzielają się.
Anveena trafia na dwór nieumarłego barona, który pod maską uczciwości i uprzejmości skrywa niecne plany...
Przeczytanie tych 160 stron zajęło mi dosłownie moment. Każdy kadr jest ze sobą ładnie połączony, logicznie. Nie ma tu zbędnych fajerwerków, czy chaosu. I - jak przy poprzednim tomie - mogłabym dalej piać z zachwytu nad kreską, a szczególnie nad sposobem przedstawiania teł. Niewątpliwie tworzą unikalny klimat tej opowieści.

Piotr Malczewski | 2016-07-16
Na półkach: Manga, Posiadam, Przeczytane