Ja, Faust

978-83-7386-272-2
Faust
poezja
Aśka

Może dlatego, że "faustyzm" jest doznaniem dotykającym wielu ludzi, jest zagadka miłości i samotności, trwania i przemijania, poszukiwania filozoficznego kamienia losu; jest dramatem niespełnionej nadziei i wyrokiem natury, która nie skąpiąc nam pokus, stawia im w końcu tamę. Sam autor mówi: "Wcześniej nie sądziłem, że każdy z nas może być późnym wnukiem Fausta. Dzisiaj wiem to na pewno. I...

Sam autor mówi:
"Wcześniej nie sądziłem, że każdy z nas może być późnym wnukiem Fausta. Dzisiaj wiem to na pewno. I przyszła ta wiedza do mnie z iście szatańskim impetem - te wiersze powstały w ciągu niespełna roku, między listopadem 2006 a czerwcem 2007 roku"

źródło opisu: okładka

Przemek Galiński | 2013-12-14