Kocham cały świat

Wydawnictwo: Prokop
Ich liebe die ganze Welt. Erlebte und erdachte beitere Geschichten
83-86096-29-2
Gantu_mn

Pokój sto siedemnasty znajdował się na końcu korytarza. Doktor X szedł powoli. Miękki chodnik miał wzór w brązowo-żółte romby. Mężczyzna stawiał kroki dokładnie w środku linii przecięcia, jakby chciał opóźnić nieuchronny moment spotkania. Zanim otworzył drzwi, odczekał dłuższą chwilę. W fotelu obok stojącej lampy siedziała „twarz”! Ubrana w trencz kobieta była wyjątkowo czarująca. Przyglądała mu się z pogodną miną.
- Jest pan zaskoczony, prawda? - spytała z uśmiechem.
Doktor skinął potakująco głową i odstawił torbę, w której miał rzeczy na jedną noc.
- Owszem, jestem zaskoczony. Zdenerwowała mnie pani. Dlaczego tam, w teatrze, stale pani na mnie patrzyła? „Twarz” roześmiała się:
- To pan się we mnie wpatrywał!
Doktor X zdjął płaszcz i stanął naprzeciw niej.
- Nie wpatrywałem się w pania. Ze sceny nikogo nie widać, tylko wiele niewyraźnych głów. Nie mozna rozpoznać twarzy.
Kobieta roześmiała się.
- Dlaczego się pan nie przyzna? Oczywiście, też na pana patrzylam, przyznaję, że chciałam zatrzymać pański wzrok i nawet mi się udało. Wpatrywał się pan we mnie jak zaklęty...
Doktor X usiadł w fotelu naprzeciwko niej.
- Czy my się znamy?
- Nie z tego swiata!
Zdumiała ją jej własna odpowiedź.

• • •

Fascynujące opowiadania słynnego tropiciela zagadek przeszłości i śladów inteligencji pozaziemskich opisują zarówno niezliczone przygody, jakie przytrafiły się Dänikenowi podczas wypraw badawczych, wyjazdów na konferencje, sympozja czy odczyty autorskie, jak i zdarzenia fikcyjne.
Książka, urzekająca lekkością i wdziękiem stylu, ujawnia w całej pełni talent literacki byłego hotelarza, a obecnie jednego z najpopularniejszych pisarzy niemieckiego obszaru językowego.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: merlin.pl