Historia bez cenzury t.1

tajemnice ludzkości,
hunter

Katherina87 | 2015-03-08
Na półkach: Przeczytane, Historia

Nieznane fakty i kontrowersyjne interpretacje: od starożytnego komputera po tajemnicze wypadki XX-wiecznych astronautów

Wiele z tego, czego uczymy się na lekcjach historii, to nieprawda. W oficjalnej historii jest wiele luk, półprawd, kłamstw i przekłamań. Ale oprócz historii oficjalnej istnieje inna historia. Hartwig Hausdorf, światowej sławy niemiecki badacz tajemniczych zjawisk porównywany z Dänikenem, autor książek tłumaczonych na 14 języków, m.in. XX wiek – stulecie zagadek i fenomenów, Biała piramida, Powrót smoków, odsłania wydarzenia tej intrygującej i często niepokojącej równoległej rzeczywistości, robiąc wyłom w murze ignorancji, wzniesionym wokół faktów, które nie zasłużyły, by znaleźć się na śmietnisku historii.

Jexx Skie | 2012-09-19

Książeczka cienka jak barszcz dworcowy. Może być ewentualnie przydatna dla kogoś potrzebującego wprowadzenia w temat zagadek, teorii spiskowych etc ale jeżeli ktoś liznął już CZEGOKOLWIEK to z tej książeczki niczego nowego się nie dowie. Autor prześlizguje się po tematach powierzchownie, każdemu zagadnieniu poświęca tylko kilka akapitów. W związku z czym jest uch dużo (tzn poruszonych tematów) ale żaden nie jest zrobiony porządnie.
Nie odradzam przeczytania ale i nie zalecam.
"W oficjalnej historii są luki, półprawdy, kłamstwa i przekłamania. Hartwig Hausdorf odsłania nieznane fakty, które zaprzeczają oficjalnej wizji dziejów." Bzdura kompletna. Są to poskładane kawałki Daenikena, który przy HH jawi się rzetelny jak naukowiec. Autor nic nie odsłania a jedynie kopiuje kawałki tego co odsłonili inni.

Książkiociekawych | 2016-03-16
armal84 | 2016-01-19