Zakazana Księga

Książka jest przypisana do serii/cyklu "wydanie I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
The Forbidden Book
978-83-7495-452-5
ilona2115

Amerykański profesor italianistyki Leonard Kavanaugh przyjeżdża do Włoch. Ma pomóc dawnej współpracownicy, Orsinie Rivierze Della Motta, w odcyfrowaniu siedemnastowiecznej łacińskiej księgi "Magiczny świat bohaterów", którą dostała w dniu ślubu od stryja Emanuele, erudyty i znawcy sztuk pięknych. Współpraca Leo i Orsiny zostaje jednak gwałtownie przerwana, gdy Emanuele oskarża bratanicę o wyjawienie rodzinnych sekretów. Tymczasem światem wstrząsa seria zamachów terrorystycznych, których przedmiotem stają się najsłynniejsze chrześcijańskie świątynie...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.allegro.pl

Sklep
Format
Cena

• Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Linia serc
  • Klaśnięcie jednej dłoni
  • Arystokratka w ukropie
  • Niewypowiedziane słowa
  • Dotrzymana obietnica
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

6,78 (9 ocen i opinii)
Życie i śmierć
Stephenie Meyer

5,63 (24 ocen i opinii)
Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
Ed Vulliamy

Dotrzymana obietnica
Jill Anderson

7,22 (27 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Nina | 2011-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2011

Książka zaciekawiła mnie zarówno opisem, jak i samym tekstem od początku. Pełna przemyśleń i ciekawych odwołać zapowiadała świetną akcję.
Jednak w pewnym momencie to wszystko zostaje pożarte, zmielone i zwrócone w postaci mętnego tła. W połowie okazało się, że wcale nie jest o tym, o czym mówił opis, ani czego się spodziewałam. Przynajmniej po części. Przemyślenia, światowy problem i tajemnice stają się tylko tłem... Oczywiście obowiązkowo do wątku miłosnego. Niby książka nadal jest o tym samym, a miałam wrażenie jakbym sięgnęła po inną.

Duży plus za pomysł, myśli i poruszenie problemu (choć w mocny sposób) a minus za potwora zwanego "miłością", który zjada najciekawszą fabułę.

Zuela | 2013-04-11

Trochę wydumana tematyka.Przeleciałam raczej niż przeczytałam.Zasugerowałam się okładką i tytułem.Lekki niewypał

did | 2014-01-22

Szczerze mówiąc żałuję,że skusiłam się na kupno tej książki. Ale ciężko się oprzeć książce ,która kosztuje jedyne 5 zł,prawda? Przepraszam za słowa ,które teraz użyję,ale jest to moim zdaniem najdurniejsza i najbardziej pokręcona książka jaką kiedykolwiek czytałam. Totalna klapa.

Paulina | 2012-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2012

Wrażenia po zakończeniu tej książki mam mieszane. Pierwsze 8 rozdziałów mnie znudziło, mimo to postanowiłam czytać dalej. Od 9 rozdziału zaczęło się coś dziać, pojawiła się akcja. Szczerze mówiąc nie tego się spodziewałam po tej książce.

Domino | 2013-06-24

Jak na książkę, za którą zapłaciłem tylko 4,90 jest dobra :) mistrzostwo to nie jest, ale potrafi wciągnąć.

Sayuri | 2012-05-12
Przeczytana: 27 listopada 2011

Książka z pogranicza magii, astrologii i tradycjami starych rodów - za którymi kryje się wiele tajemnic, zbrodni, które toczą się wewnątrz nich.
"Amerykański profesor italianistyki Leonard Kavanaugh przyjeżdża do Włoch. Ma pomóc dawnej współpracownicy, Orsinie Rivierze Della Motta, w odcyfrowaniu siedemnastowiecznej łacińskiej księgi Magiczny świat bohaterów, którą dostała w dniu ślubu od stryja Emanuele, erudyty i znawcy sztuk pięknych. Współpraca Leo i Orsiny zostaje jednak gwałtownie przerwana, gdy Emanuele oskarża bratanicę o wyjawienie rodzinnych sekretów. Tymczasem światem wstrząsa seria zamachów terrorystycznych, których przedmiotem stają się najsłynniejsze chrześcijańskie świątynie..." *
Co myślę o tej książce? Cóż, muszę przyznać, że autorzy bardzo dobrze byli przygotowani merytorycznie do pisania tej książki. A jeśli chodzi o samą fabułę? Ciekawsze rzeczy czytałam, niestety nie przyciągnęła zbytnio mojej uwagi ta książka. Jedyna refleksja jaka może nasuwać...

Adrianna | 2011-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

Książkę można podzielić na 3 części:
1 - bardzo dobra, rozwija się akcja, wprowadzane są nowe wątki prowadzące do rozwiązania zagadki. część kończy się dramatycznie i daje sporo do myślenia na temat tajemniczej księgi
2 - nuda, nic się nie dzieje. akcja nie jest w żaden sposób podtrzymywana, wszystko leży i dopada nas nieodparta chęć rzucenia książki w kąt. do tego bardzo dokładna analiza "Magicznego świata...", które powodowały u mnie senność, ponieważ alchemia nie jest moją mocną stroną.
3 - beznadziejne zakończenie! oczywiście miłość wygrywa, wszyscy rozstają się w zgodzie, główny winny zostaje ukarany przez los więc nasz dzielny profesor-bohater nie musi go dopaść i zniszczyć. jest cudownie i zapowiada się jeszcze słodziej. o wielkiej tajemnicy wszyscy zapominają i zaczynają żyć swym różowym, sielankowym życiem...
Temat fajny, konkursowo spieprzony przez autora. Ktoś napisał, że to "wstęp" do lektury "Cień wiatru" - no chyba niekoniecznie! Nie ma porównania, to jakby napalony...

ryba969 | 2012-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2012

Zapowiadała się ciekawie, ale muszę stwierdzić, że oczekiwałem po tej pozycji czegoś więcej. Pomysł był ciekawy, niestety cała akcja jest tylko tłem, gdyż dominuje wątek miłosny. Powieść zakończyła się tam gdzie moim zdaniem powinna się dopiero zaczynać

Gnasia | 2015-10-19
notofatalnie | 2015-10-13