Okładka książki Zakazana Księga

Zakazana Księga

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "wydanie I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
The Forbidden Book
papier
ilona2115
5 (41 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Amerykański profesor italianistyki Leonard Kavanaugh przyjeżdża do Włoch. Ma pomóc dawnej współpracownicy, Orsinie Rivierze Della Motta, w odcyfrowaniu siedemnastowiecznej łacińskiej księgi "Magiczny świat bohaterów", którą dostała w dniu ślubu od stryja Emanuele, erudyty i znawcy sztuk pięknych. Współpraca Leo i Orsiny zostaje jednak gwałtownie przerwana, gdy Emanuele oskarża bratanicę o wyjawienie rodzinnych sekretów. Tymczasem światem wstrząsa seria zamachów terrorystycznych, których przedmiotem stają się najsłynniejsze chrześcijańskie świątynie...

źródło opisu: okładka

Polecamy

Opinie czytelników
Nina | 2011-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2011

Książka zaciekawiła mnie zarówno opisem, jak i samym tekstem od początku. Pełna przemyśleń i ciekawych odwołać zapowiadała świetną akcję.
Jednak w pewnym momencie to wszystko zostaje pożarte, zmielone i zwrócone w postaci mętnego tła. W połowie okazało się, że wcale nie jest o tym, o czym mówił opis, ani czego się spodziewałam. Przynajmniej po części. Przemyślenia, światowy problem i tajemnice stają się tylko tłem... Oczywiście obowiązkowo do wątku miłosnego. Niby książka nadal jest o tym samym, a miałam wrażenie jakbym sięgnęła po inną.

Duży plus za pomysł, myśli i poruszenie problemu (choć w mocny sposób) a minus za potwora zwanego "miłością", który zjada najciekawszą fabułę.

did | 2014-01-22

Szczerze mówiąc żałuję,że skusiłam się na kupno tej książki. Ale ciężko się oprzeć książce ,która kosztuje jedyne 5 zł,prawda? Przepraszam za słowa ,które teraz użyję,ale jest to moim zdaniem najdurniejsza i najbardziej pokręcona książka jaką kiedykolwiek czytałam. Totalna klapa.

Paulina | 2012-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2012

Wrażenia po zakończeniu tej książki mam mieszane. Pierwsze 8 rozdziałów mnie znudziło, mimo to postanowiłam czytać dalej. Od 9 rozdziału zaczęło się coś dziać, pojawiła się akcja. Szczerze mówiąc nie tego się spodziewałam po tej książce.

Zuela | 2013-04-11

Trochę wydumana tematyka.Przeleciałam raczej niż przeczytałam.Zasugerowałam się okładką i tytułem.Lekki niewypał

Domino | 2013-06-24

Jak na książkę, za którą zapłaciłem tylko 4,90 jest dobra :) mistrzostwo to nie jest, ale potrafi wciągnąć.

Sayuri | 2012-05-12
Przeczytana: 27 listopada 2011

Książka z pogranicza magii, astrologii i tradycjami starych rodów - za którymi kryje się wiele tajemnic, zbrodni, które toczą się wewnątrz nich.
"Amerykański profesor italianistyki Leonard Kavanaugh przyjeżdża do Włoch. Ma pomóc dawnej współpracownicy, Orsinie Rivierze Della Motta, w odcyfrowaniu siedemnastowiecznej łacińskiej księgi Magiczny świat bohaterów, którą dostała w dniu ślubu od stryja Emanuele, erudyty i znawcy sztuk pięknych. Współpraca Leo i Orsiny zostaje jednak gwałtownie przerwana, gdy Emanuele oskarża bratanicę o wyjawienie rodzinnych sekretów. Tymczasem światem wstrząsa seria zamachów terrorystycznych, których przedmiotem stają się najsłynniejsze chrześcijańskie świątynie..." *
Co myślę o tej książce? Cóż, muszę przyznać, że autorzy bardzo dobrze byli przygotowani merytorycznie do pisania tej książki. A jeśli chodzi o samą fabułę? Ciekawsze rzeczy czytałam, niestety nie przyciągnęła zbytnio mojej uwagi ta książka. Jedyna refleksja jaka może nasuwać się...

Adrianna | 2011-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

Książkę można podzielić na 3 części:
1 - bardzo dobra, rozwija się akcja, wprowadzane są nowe wątki prowadzące do rozwiązania zagadki. część kończy się dramatycznie i daje sporo do myślenia na temat tajemniczej księgi
2 - nuda, nic się nie dzieje. akcja nie jest w żaden sposób podtrzymywana, wszystko leży i dopada nas nieodparta chęć rzucenia książki w kąt. do tego bardzo dokładna analiza "Magicznego świata...", które powodowały u mnie senność, ponieważ alchemia nie jest moją mocną stroną.
3 - beznadziejne zakończenie! oczywiście miłość wygrywa, wszyscy rozstają się w zgodzie, główny winny zostaje ukarany przez los więc nasz dzielny profesor-bohater nie musi go dopaść i zniszczyć. jest cudownie i zapowiada się jeszcze słodziej. o wielkiej tajemnicy wszyscy zapominają i zaczynają żyć swym różowym, sielankowym życiem...
Temat fajny, konkursowo spieprzony przez autora. Ktoś napisał, że to "wstęp" do lektury "Cień wiatru" - no chyba niekoniecznie! Nie ma porównania, to jakby napalony czyte...

ryba969 | 2012-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2012

Zapowiadała się ciekawie, ale muszę stwierdzić, że oczekiwałem po tej pozycji czegoś więcej. Pomysł był ciekawy, niestety cała akcja jest tylko tłem, gdyż dominuje wątek miłosny. Powieść zakończyła się tam gdzie moim zdaniem powinna się dopiero zaczynać

fluokid | 2014-01-16

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica