Gra

Wydawnictwo: Rebis
The Game
8371205430
Grażyna

Według scenariusza do filmu z Michaelem Douglasem w roli głównej. Nicholas Van Orton, człowiek, który posiada dosławnie wszystko, otrzymuje niecodzienny prezent urodzinowy - mozliwosc przystąpienia do "gry" organizowanej przez tajemniczą firmę o nazwie usługi Rekreacyjne. Tajemniczą ponieważ nikt do końca nie wie, jakie usługi świadczy. Nie wie...albo nie chce powiedzieć. Początkowno Nick...

Według scenariusza do filmu z Michaelem Douglasem w roli głównej.
Tajemniczą ponieważ nikt do końca nie wie, jakie usługi świadczy.
Nie wie...albo nie chce powiedzieć.
Początkowno Nick czuje się osaczony, wplatany w niezrozumiałą dlań intrygę. Ludzie, którym ufał, stają się..inni. Unikają go. Oszukują. I nagle psychologiczna zabawa w kotka i myszkę przeradza się w fizyczne zagrożenie.
Rozpoczyna się GRA.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 1997

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/news/news.html?instance=1000

Monika | 2014-10-19
Przeczytana: 17 października 2014

To rzadki przypadek, kiedy film jest znacznie lepszy od książki. Być może dlatego, że książka została napisana na podstawie scenariusza filmu.
Polecam tym, którzy filmu nie widzieli, raczej nie tym, którzy go oglądali, bo wówczas rozczarowanie prawie pewne!

Ryan | 2014-12-09
Przeczytana: 2007 rok

nigdy nie oglądałem ekraznizacji, a książka wybitnie na to zasługuje.

Judyta | 2013-08-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2013
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Byłam mile zaskoczona. Dawno nie trafiłam na książkę, którą czytałabym na zasadzie 'jeszcze jeden rozdział' i tak aż do momentu, gdy usypiałam i nie byłam w stanie czytać dalej.
Ciekawy pomysł i intryga, która ciągnęła się aż do samego końca i naprawdę trzymała w napięciu. A do tego akcja, która praktycznie nie ustawała i była przez cały czas na wysokim poziomie.
Polecam, choć ostrzegam, że wciąga i może wystarczyć na jeden wieczór.

fantin | 2014-02-08
Przeczytana: styczeń 2014

Niesamowicie wciągająca historia. Pewnie jak większość osób, najpierw oglądałem film, więc całość akcji kojarzyłem z ekranizacją. Jako, że sama książka została napisana na podstawie scenariusza do filmu, panuje tutaj wyjątkowa zgodność pomiędzy filmem i książką. Osoby, które widziały film raczej nie będą zaskoczone wersją pisaną, co oczywiście nie znaczy, że nie warto jej przeczytać.

Karola | 2013-08-23

nie można się oderwać od czytania...

lumien | 2012-03-07
Przeczytana: 1998 rok