Gra

1997-01-01
8371205430
Michał Begiert

Okładka książki The Sound of Seas Gillian Anderson, Jeff Rovin
The Sound of Seas Gillian Anderson, J...
Okładka książki A dream of ice Gillian Anderson, Jeff Rovin
A dream of ice Gillian Anderson, J...
Okładka książki Nadchodzi ogień Gillian Anderson, Jeff Rovin
Nadchodzi ogień Gillian Anderson, J...
Okładka książki Morze ognia Tom Clancy, Steve Pieczenik, Jeff Rovin
Morze ognia Tom Clancy, Steve P...

Czytałam ją dawno temu jako nastolatka, więc nie pamiętam szczegółów edytorskich. Natomiast podobała mi się książka i film, choć ten drugi wydawał mi się lepszy. Jeśli czyta się ją wieczorem/w nocy, to można się poschizować, że ten klaun gdzieś wyjdzie:-D No i nie spotkałam się jeszcze z takim przypadkiem, że najpierw powstaje film, a następnie książka:-)

2041

To rzadki przypadek, kiedy film jest znacznie lepszy od książki. Być może dlatego, że książka została napisana na podstawie scenariusza filmu.
Polecam tym, którzy filmu nie widzieli, raczej nie tym, którzy go oglądali, bo wówczas rozczarowanie prawie pewne!

Niesamowicie wciągająca historia. Pewnie jak większość osób, najpierw oglądałem film, więc całość akcji kojarzyłem z ekranizacją. Jako, że sama książka została napisana na podstawie scenariusza do filmu, panuje tutaj wyjątkowa zgodność pomiędzy filmem i książką. Osoby, które widziały film raczej nie będą zaskoczone wersją pisaną, co oczywiście nie znaczy, że nie warto jej przeczytać.

Byłam mile zaskoczona. Dawno nie trafiłam na książkę, którą czytałabym na zasadzie 'jeszcze jeden rozdział' i tak aż do momentu, gdy usypiałam i nie byłam w stanie czytać dalej.
Ciekawy pomysł i intryga, która ciągnęła się aż do samego końca i naprawdę trzymała w napięciu. A do tego akcja, która praktycznie nie ustawała i była przez cały czas na wysokim poziomie.
Polecam, choć ostrzegam, że wciąga i może wystarczyć na jeden wieczór.

Polecam,...

wciągająca

wciągająca

nie można się oderwać od czytania...

nie można się oderwać od czytania...

nigdy nie oglądałem ekraznizacji, a książka wybitnie na to zasługuje.

nigdy nie oglądałem ekraznizacji, a książka wybitnie na to zasługuje.

• Amerykańskie
  • Dostępne w bibliotece Filia 10