Obrońca ulicy

Wydawnictwo: Amber
The Street Lawyer
grisham, thriller prawniczy
Gosiak

Klasyczny grishamowski bohater uwikłany w intrygę pozornie bez wyjścia w jednym z najsławniejszych thrillerów prawniczych mistrza Obdarty facet z pistoletem wdziera się do znanej waszyngtońskiej kancelarii i zostaje zastrzelony przez brygadę antyterrorystyczną. Michael Brock, wschodząca gwiazda firmy, postanawia dowiedzieć się, kim był napastnik. To, co odkrywa, zagraża nie tylko jego...

Obdarty facet z pistoletem wdziera się do znanej waszyngtońskiej kancelarii i zostaje zastrzelony przez brygadę antyterrorystyczną. Michael Brock, wschodząca gwiazda firmy, postanawia dowiedzieć się, kim był napastnik. To, co odkrywa, zagraża nie tylko jego karierze, ale i życiu…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

wikin | 2018-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2018

Bohater książki ma prawie wszystko. Sukces zawodowy, pieniądze, żona i to z jakimi koneksjami! Przyszłość prawie świetlana. Tyle, że jakim kosztem. Przypadek i zaczyna się zastanawiać co dalej. Poznaje inny świat, który zdecydowanie różni się od widzianego z okien kancelarii.
Dokonuje wyboru. Czy będzie szczęśliwy? Na chwilę obecną tak, ale czy później? Sądzę, że Grisham w ten sposób podpowiada nam. Zastanówcie się nad swoim życiem. Jak chcecie je przeżyć? Nie chodzi przecież o to aby wszyscy rzucali pracę i ruszali pomóc bezdomnym i biednym. Bo w końcu zabraknie tych bogatych wspomagających biednych. A ci, to przecież nie same niewiniątka, których trzeba prowadzić za rękę.
Mnie czytało się dobrze. Dobrze, że akurat ta książka jest pisana w pierwszej osobie. I ta znajomość prawa!

Ryszard Pałka | 2019-03-23
Przeczytana: 23 marca 2019

Bardzo dobra książka.Grisham łączy dwa światy. Jeden, to świat bezwzględnych prawników, dla których liczy się tylko kasa, drugi zaś, to świat ludzi bezdomnych, którzy martwią się, gdzie będą dziś spać i czy w ogóle coś zjedzą.Jedna z lepszych powieści Grishama.

Nitager | 2017-02-13

Mam taki zwyczaj, że gdy zainteresuje mnie jakiś autor, robię sobie listę jego powieści w kolejności chronologicznej, według daty powstania i w takim porządku staram się je czytać. No, chyba że którejś nie ma w bibliotece. Po nieco słabszym i zaczynającym już lekko zalatywać tanią sensacją „Wspólniku”, sięgnąłem więc po „Obrońcę ulicy”. I na szczęście ta powieść ani trochę nie przypomina poprzedniej. A nawet żadnej z poprzednich.

Przede wszystkim, jest pisana w pierwszej osobie. Daje to możliwość opisania uczuć, jakie targają głównym bohaterem, ale, na szczęście, autor wcale jej nie nadużywa. Przez akcję, która tym razem nie jest gąszczem przepisów, choć one również grają tu niemałą rolę, prowadzi nas osobiście młody adwokat Michael Brock. Zapracowany, ciężko harujący w bogatej spółce prawniczej, doceniany wprawdzie przez przełożonych, ale też dający z siebie wszystko. I on właśnie pewnego dnia przeżywa wstrząs, gdy do biurowca wpada intruz. Groźny intruz, tak mu się przynajmniej...

Majka | 2018-08-15
Na półkach: Przeczytane, Mam ebook
Przeczytana: 14 sierpnia 2018

O świecie równoległym naszemu. Brzydki to świat, czasem chory, nieładnie pachnący, ubogi, w nałogu. Świat który moglibyśmy zobaczyć gdybyśmy tylko zechcieli.
Ale nie chcemy.
Tak jest ładniej, łatwiej, wygodniej. Zamykamy oczy i świat ten znika.
Udajemy, że nas nie dotyczy i nie mamy żadnych wobec niego obowiązków.
Podziwiam obrońców ulicy.

Marysieńka | 2012-09-09
Przeczytana: 2011 rok

Młody, dobrze zapowiadający się adwokat robi karierę w renomowanej Kancelarii Prawniczej. Praca tak go absorbuje, że nie widzi powolnego rozpadu swojego małżeństwa. Żona decyduje się na studia medyczne i wkrótce oboje juz tylko mijają się w drzwiach. Tymczasem pewnego dnia do biura Michaela wraz z nim wchodzi mężczyzna, czarny, wyglądający na bezdomnego. Po chwili następuje szereg dramatycznych wydarzeń...Michael w trakcie tych wypadków omal nie traci zycia. Te traumatyczne przezycia powodują, że zaczyna się zastanawiać nad sobą, swoim zyciem, zaczyna myśleć.....Jakie konsekwencje wywoła w jego zyciu ta chwila zastanowienia, jaki będzie skutek jego kolejnych działań...Czy wytrwa w nowym wcieleniu???
Bardzo dobra powieść Grishama, choć przeczytałam w jednej z opinii, że nudna...Nie, nie jest nudna. Ten autor nie pisze nudnych powieści, ale jak już wielokrotnie wspominałam - jedne jego książki są typowo procesowe, suche inne wyraźnie sensacyjne a jeszcze inne takie jak ta, zawierają...

Michał | 2011-03-05
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 05 marca 2011

Przeczytamy tutaj historię młodego, obiecującego prawnika, który pracuje w znanej i cenionej firmie adwokackiej. Jednak spokój jego dnia budzi napad z bronią w ręku na pracowników kancelarii. Napastnik pyta kilku adwokatów co zrobili dla bezdomnych, okazuje się, że niewiele.

Autor opisuje dość ciekawie życie bezdomnych w metropolii, to wszystko opisuje z strony prawników walczących o prawa dla ludzi ulicy. Być może jest to opis dość jednostronny, lecz przedstawiony w sposób interesujący.
Jak przystało na autora, mamy tutaj także batalie w sądzie i prawnicze zmagania. Opowiedziane wszystko jest ciekawym i zrozumiałym dla laika językiem. Jeśli kogoś odrobinę interesują powieści prawnicze, to myślę, że znajdzie w tej książce coś dla siebie.

macierzanka | 2015-03-30
Przeczytana: 29 marca 2015

Chciałam przeczytać dobry thriller prawniczy i dokładnie to dostałam (jak zazwyczaj w przypadku powieści Grishama).
Dodatkowy plus za zestawienie kontrastowych środowisk (slumsy i schroniska dla bezdomnych "sąsiadują przez ścianę" z kancelarią prawną i jej orzechowymi biurkami) i za pokazanie źródeł i przyczyn przemiany głównego bohatera.
Wiarygodne postaci, dobrze wyważone tempo akcji, prawdopodobna historia. Dobrze się czytało.

pijana_z_niemocy | 2015-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Kolejna świetna propozycja od Pana Grishama. Jedynym co mi się nie spodobało, było opisanie sprawy sądowej zamiast jej przytoczenia. Uwielbiam czytać przesłuchania świadków, a tutaj nie dość, że nie doszło do rozprawy to posiedzenie wstępne zostało okrojone. Mimo to, polecam zwłaszcza fanom gatunku.

MariaMR | 2013-01-03
Przeczytana: 15 kwietnia 2010

Jedna z moich ulubionych książek Johna Grishama. Wciągająca opowieść o prawniku, który w wyniku zaskakujących wydarzeń przechodzi wewnętrzną przemianę... Polecam :)

Piotr | 2014-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Bardzo mi się podobała ta książka. Grisham podjął w niej temat, który jest niewygodny dla większości ludzi którym jakoś się w życiu powiodło, dotyczy ludzi wykluczonych społecznie. Nie wiem czy po przeczytaniu tej książki jakiś prawnik czy inny przedstawiciel takiej klasy społecznej zmienił chociaż trochę swoje spojrzenie na ten problem, ale jeżeli tak to wielka zasługa Grishama.
Polecam lekturę, dobra proza.