Teatr t.1

Tłumaczenie: Tadeusz Boy-Żeleński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Molier, teatr, dramat
Madlena

Wybór sztuk Moliera. Tom pierwszy zawiera następujące tytuły:
1. "Szkoła żon"
2. "Tartufe, czyli Świętoszek"
3. "Don Juan, czyli Kamienny gość"
4. "Mizantrop"
5. "Grzegorz Dyndała, czyli Mąż pognębiony"

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bacha85 | 2013-11-13
Przeczytana: listopad 2013

Urzekł mnie Mąż Pognębiony (Grzegorz Dyndała), oczarował Mizantrop, rozbawił Świętoszek, zaskoczył Don Juan, a Szkoła żon przywiodła mi na myśl rewelacyjny spektakl Teatru Telewizji.
Dokładnie to, czego się spodziewałam- ogromną dawkę niebanalnego humoru, podanego w bardzo przyjemny i przystępny sposób. W tym zestawieniu komedii Molier rozprawia się przede wszystkim z obłudą, ale i nadmiernej szczerości się oberwało.
Wrócę na pewno i to nie jeden raz.

Jeanpaul | 2013-09-25
Przeczytana: 21 września 2013

W szkole czytałem Moliera bez przyjemności, wiadomo - lektura obowiązkowa. Po latach odbieram jego komedie zupełnie inaczej. Może nie wszystkie jego utwory są najwyższego lotu, ale wszystkie bardzo zabawne, dostarczające czytelnikowi dobrej zabawy i rozrywki. Przywary, które piętnuje autor są aktualne również w naszych czasach, więc jego dzieła są nadal bardzo aktualne.

Arek_Szpak | 2016-04-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane