Urlop w Nigerii

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kontynenty kontynenty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Afryka, Nigeria, Zimna Wojna
popularnonaukowa
takisobiejac

"Urlop w Nigerii" jest wynikiem bezpośrednich obserwacji, lektur i refleksji związanych z pobytem w Nigerii Stanisława Strumph Wojtkiewicza, autora wielu powieści historycznych i współczesnych, a także reportaży o charakterze społeczno-politycznym. Narracja książki przedstawia skomplikowany przebieg łączenia narodów dzisiejszej Nigerii zarówno w aspekcie kolonializmu, jak i wobec współczesnych...

Narracja książki przedstawia skomplikowany przebieg łączenia narodów dzisiejszej Nigerii zarówno w aspekcie kolonializmu, jak i wobec współczesnych konfliktów pomiędzy interesami zagranicznego kapitału a patriotycznym dążeniem do integracji Nigerii w ramach ustroju federacyjnego.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie