poradniki
FoggyScent

Najpopularniejszy podręcznik do nauki gry na gitarze. Na początku uczeń poznaje instrument: jego części składowe, sposoby trzymania gitary, oznaczenia palców i strun. We wstępie Powroźniak przedstawia również ogólne uwagi na temat wydobywania dźwięków i sposobów ćwiczenia. W dalszej części podręcznika uczeń poznaje tonacje, artykulację, sposoby gry wielodźwięków oraz w pozycjach i in. Ważnym elementem szkoły są również rozdziały zatytułowane "Powtarzamy wiadomości o muzyce" przy lekturze których uczeń systematyzuje zdobytą wiedzę.

źródło opisu: http://pwm.com.pl/

źródło okładki: http://pwm.com.pl/

Nitager | 2016-07-01

Jest to chyba najlepszy na rynku podręcznik nauki gry na gitarze klasycznej. Wszystko wyłożone jest tak łopatologicznie, że debil zrozumie. I informacje te są stopniowane, od podstaw do coraz trudniejszych technik. Tu nauczysz się nut, nauczysz się prawidłowo trącać i skracać struny, masz tu sporo ćwiczeń palcowych i melodii - początkowo prostych, aż do trudnych. Aby nauczyć się grać, musisz mieć: gitarę, chęć i samodyscyplinę, aby wykonywać ćwiczenia dokładnie tak, jak opisano w książce.

Stary_Wilk | 2016-08-22
Przeczytana: 2013 rok

Kiedy na początku lat 80 uczyłem się grać na instrumentach muzycznych, słyszałem od kolegów,że Józef Powroźniak opracował najwięcej materiałów edukacyjnych na gitarę klasyczną. Niewątpliwie tak jest. W latach pięćdziesiątych gitara klasyczna powoli wchodziła do grona instrumentów, na których można było uczyć się w Państwowych Szkołach Muzycznych. Józef Powroźniak publicysta i działacz muzyczny, również polonista (Uniwersytet Jagieloński) zajął się gitarą od strony praktycznej i teoretycznej, dzięki niemu gitarystyka w Polsce ruszyła pełną parą, ku uciesze wielu chętnych i zainteresowanych. Wielu dzisiejszych wirtuozów gitary, stawiało pierwsze kroki w nauce gry, ćwicząc etiudy, preludia, wprawki, i inne wielkie dzieła mistrzów wpatrując się w zeszyty opracowane przez Józefa Powroźniaka.

Grzegorz | 2016-09-25
Monia | 2013-12-14