Szkoła gry na gitarze i na gitarze hawajskiej z 17 ilustracjami i tabelą chwytów

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
83-224-1264-9
muzyka
Róża_Bzowa

Od budowy gitary przez ćwiczenia ręki do gry na gitarze hawajskiej.
Książka zalecana przez ministerstwo jako podręcznik w ogniskach muzycznych w latach 60-tych.

Olaf | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

Moja ulubiona. Jestem gitarzystą, którego częściej interesowały sprzężenia i jęki przesterów oraz efektów wah-wah, niż długie monotonne ćwiczenia. Obecnie to wszystko zmieniło się. Poświęcam tej książce wiele godzin swojego życia. Gram z nut bardzo powoli, dokładnie i zauważyłem, że potrafię cieszyć się jedenym dźwiękiem, jednym akordem. Kiedyś to musiała być ściana dźwięków i 150 zagrywek na minutę, teraz nie wiele, a pięknie. Wczoraj zmarł Paco de Lucia. W takich chwilach myślę, że świat stracił jakiś piękny, nie dający się odzyskać skarb. Trzeba ćwiczyć i czerpać z dorobku tego króla gitary.

Darek DTSG | 2013-07-03
| 2012-11-10