Dziecko zdrowie i rozwój od poczęcia do 5 roku życia

Wydawnictwo: Świat Książki
poradniki

Praktyczne porady na temat ciąży i opieki nad noworodkiem, informacje o przebiegu okresu noworodkowego, ze wskazaniem, co mieści się w granicach fizjologii, a co powinno niepokoić rodziców, szczepienia ochronne, wybór lekarza, informacje o wzroście i wadze dziecka zgodne z najnowszymi normami, omówienie różnorodnych dziecięcych dolegliwości.

korcia | 2014-07-02
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Poradnik ten ma całkiem spore rozmiary i szeroki zakres tematyczny. W założeniu ma on towarzyszyć rodzicom od poczęcia dziecka, a nawet przygotowań do ciąży, aż do osiągnięcia przez nie pięciu lat. Mamy możliwość przeczytania o opiece prenatalnej, przygotowaniach rodziny i domu na pojawienie się nowego członka. Kolejny rozdział traktuje o porodzie, jego rodzajach, walce z bólem, komplikacjach i ocenie stanu zdrowia noworodka. Następnie autorzy opisują wygląd noworodka po porodzie, który oczywiście bardzo różni się od tego, jaki zwykle widzimy w filmach. Czytamy o wcześniakach, obrzezaniu, karmieniu naturalnym i sztucznym, najczęstszych problemach zdrowotnych noworodka oraz opiece nad takim maluchem. Poradnik ma nam pomóc w wyborze lekarza dla dziecka, dostarczyć informacje o podstawowej opiece medycznej, badaniach przesiewowych i szczepieniach ochronnych. Autorzy piszą także o rozwoju dziecka i jego wzroście fizycznym, zachowaniach dzieci, ich temperamencie i dyscyplinie,...

Kotkad | 2014-02-02
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Książka opisana dość ciężkim językiem i przeznaczona dla osób które mają dużo czasu. Zawiera wiele cennych wskazówek ale też wiele odniesień do postępowania które wskazują jednoznacznie że pisana była nie dla naszego kraju, np postępowanie z położną czy wybór lekarza rodzinnego.
Wiele jest jednak istotnych opisów chorób dziecięcych, rozpoznania, postępowania, pierwszej pomocy, karmienia, które na pewno pomogą odnaleźć się w trudnej sytuacji, stąd też książki nie da się przeczytać według mnie w całości ale ciągle przy małym dziecku mam ją pod ręką

wiola | 2014-06-15

wiec tak kupiłam przeczytałam ale wiele z porad ni jak się ma do polskiej służby zdrowia i nie które rady wydaje mi się bardziej straszą niż pomagają

kinia84p | 2012-06-24

Książka sama w sobie nie jest może tak wybitna bo opisuje opiekę nad dziećmi w warunkach amerykańskich gdzie noworodek śpi w swoim pokoju a przy jego łóżeczku jest elektroniczna niania, u nas w Polsce chyba jeszcze nie jest to takie popularne, ale jest tam świetny opis chorób i tego jak je zdiagnozować. Można tam znaleźć łatwo każdą dolegliwość od bólu głowy, brzucha po wyrostek robaczkowy, wypisane są objawy, przyczyny, co zrobić w domu i kiedy natychmiast udać się do lekarza. Ja sięgałam po nią bardzo często.
Polecam każdej mamie :)

Krystyna | 2011-04-03
Przeczytana: wrzesień 2009

Dla wszystkich, którzy chcą być rodzicami, będą rodzicami i są rodzicami...

żaneta | 2013-10-18
Golebica | 2013-05-17