Charlie Bone i Zaklęty Król

Tłumaczenie: Gabriela Jaworska
Cykl: Dzieci Czerwonego Króla (tom 5)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
The Castle of Mirrors

Charlie Bone budzi się pewnego, śnieżnego poranka i ze zdumieniem stwierdza, że wszystkie zwierzęta znikły z miasta. Jakie potężne moce zostały zbudzone i czy portret Czerwonego Króla na z tym coś wspólnegoa W każdej książce Jenny Nimmo oferuje nam coś świeżego i zaskakującego. Historie, które opowiada, są ekscytujące słowa, jakich używa niezwykle oryginalne. Jej pisarstwo sprawia czytelnikom nieustającą frajdę (The Guardian).

Ilustrowała Agnieszka Łakoma.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

MiłośniczkaKsiążek | 2015-03-25
Przeczytana: 2014 rok

Wspaniale jest przeczytać ciekawą książkę, a potem dowiedzieć się, iż książka ta jest piątą książką serii.
Książkę dostał na urodziny mój brat, ale szczerze mówiąc, on nie czyta prawie wcale. Ja natomiast uwielbiam każdą książkę, która ma jakikolwiek związek z magią, potworami, bogami itd. Uwielbiam fantastykę.
Gdy więc zobaczyłam tą książkę, od razu postanowiłam ją przeczytać.
Charlie na początku wydawał się być zwyczajnym chłopcem. Okazało się jednak, że jest potomkiem Czerwonego Króla i umie podróżować po obrazach.
W książce poznałam jego przyjaciół, którzy również mają magiczne zdolności.
Przygody Charliego były tak wciągające, że całą książkę przeczytałam w niecałą godzinę.
Książkę polecam wszystkim, którzy lubią tajemnicze historie. Muszę przyznać, że książka do końca utrzymywała mnie w niepewności. Najlepszy był moment, gdy okazało się, że to panna Chrystal znalazła zwierciadło Amoret. Nigdy bym się tego po niej nie spodziewała!

Intan | 2014-07-23
Na półkach: Przeczytane, (wy)Pożyczone
Przeczytana: 2011 rok

Ach, ten urok szkolnych bibliotek. Nie ma to jak natknąć się przypadkiem na książkę stanowiącą (o czym nie masz pojęcia) ostatnią część jakiejś sagi, przeczytać ją, stwierdzić, że jest całkiem niezła i... Uch. O mamo, dlaczego.

Kama13524 | 2016-01-02
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

To była pierwsza książka z tej serii, którą przeczytałam. Ciekawa fabuła, sympatyczni bohaterowie, a co najważniejsze- łatwo się czyta. Udało mi się przebrnąć przez nią w niecałe 3 dni. Wydarzenia fantastyczne, zakończenie pobudza czytelnika do refleksji. Lekka książka, szczególnie polecam dla dzieci 12, 13 lat, chociaż sama się nie zawiodłam. Po odłożeniu jej na półkę zamówiłam kolejne części.

Vertila | 2015-05-31
Przeczytana: 30 maja 2015

No i tak zakończyłam kolejną część Charliego. Mimo wielkiej ilości kłopotów chłopcu udaje się rozwiązać kilka zagadek. Ma nowego wroga, ale też i nowych sprzymierzeńcow. I zagadka z jego ojcem wchodzi w nowy etap.
Więcej o tym nie powiem, bo byłby to spoiler, ale jak ktoś czytał poprzednie części to i taki krótki opis zrozumie.

Polecam! :)

Ludwiczeg | 2012-07-24
Przeczytana: 2010 rok

polecam, ksiązka wciąga niesamowicie ;)

Marysia | 2013-09-17
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 września 2013

Bardzo ciekawa książka. Lecz trochę pokręcona, bo czasami się gubiłam i musiałam wracać parę stron wcześniej. Ale ogólnie polecam :).

lajcik_bajcik | 2014-04-23

Z tego co pamiętam, to właśnie ta część przypadła mi najbardziej, z całej serii do gustu. Naprawdę świetna.

Julia | 2011-09-24
Przeczytana: lipiec 2010