Charlie Bone i Zaklęty Król

Okładka książki Charlie Bone i Zaklęty Król Jenny Nimmo
Okładka książki Charlie Bone i Zaklęty Król
Jenny Nimmo Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Dzieci Czerwonego Króla (tom 5) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dzieci Czerwonego Króla (tom 5)
The Castle of Mirrors
Zielona Sowa
2008-01-01
2008-01-01
Gabriela Jaworska
Gabriela Jaworska Agnieszka Łakoma Dzieci Czerwonego Króla

Piąty tom przygód Charlie'go Bone nie odbiega od poprzedników i jest równie magiczny. Ale to co wydawnictwo Zielona Sowa zrobiło z tą książką woła o pomstę do nieba. O ile pierwsze cztery tomy były w porządku (albo ja przynajmniej nie zauważyłam niczego niezwykłego),o tyle w połowie tego tomu zaczęłam zaczęłam zauważać dziwne luki w fabule, zupełnie tak jakby brakowało jakiś fragmentów książki. Zajrzałam więc do oryginału i jakie było moje zaskoczenie gdy okazało się, że naprawdę brakuje całych akapitów i to bardzo istotnych dla fabuły. Na przykład rozdział "Przerobiona fotografia" został skrócony o jakieś dwie trzecie. Nie potrafię znaleźć żadnego sensownego wytłumaczenia dla tego działania. Nie wiem też czy to robota tłumacza czy wydawnictwa, ale uważam, że coś takiego nie powinno być dopuszczalne.
Skończyłam książkę po angielsku i ocenę wystawiam za oryginał, bo gdybym oceniała polskie wydanie to byłoby to, niestety, jakieś -10.
Nadmienię jeszcze tylko, że seria "Dzieci Czerwonego Króla" składa się z 8 tomów, nie 5. Niestety ostatnie trzy tomy nie doczekały się polskiego wydania.

To była pierwsza książka z tej serii, którą przeczytałam. Ciekawa fabuła, sympatyczni bohaterowie, a co najważniejsze- łatwo się czyta. Udało mi się przebrnąć przez nią w niecałe 3 dni. Wydarzenia fantastyczne, zakończenie pobudza czytelnika do refleksji. Lekka książka, szczególnie polecam dla dzieci 12, 13 lat, chociaż sama się nie zawiodłam. Po odłożeniu jej na półkę zamówiłam kolejne części.

No i tak zakończyłam kolejną część Charliego. Mimo wielkiej ilości kłopotów chłopcu udaje się rozwiązać kilka zagadek. Ma nowego wroga, ale też i nowych sprzymierzeńcow. I zagadka z jego ojcem wchodzi w nowy etap.
Więcej o tym nie powiem, bo byłby to spoiler, ale jak ktoś czytał poprzednie części to i taki krótki opis zrozumie.

Polecam! :)

Polecam! :)

Wspaniale jest przeczytać ciekawą książkę, a potem dowiedzieć się, iż książka ta jest piątą książką serii.
Książkę dostał na urodziny mój brat, ale szczerze mówiąc, on nie czyta prawie wcale. Ja natomiast uwielbiam każdą książkę, która ma jakikolwiek związek z magią, potworami, bogami itd. Uwielbiam fantastykę.
Gdy więc zobaczyłam tą książkę, od razu postanowiłam ją przeczytać.
Charlie na początku wydawał się być zwyczajnym chłopcem. Okazało się jednak, że jest potomkiem Czerwonego Króla i umie podróżować po obrazach.
W książce poznałam jego przyjaciół, którzy również mają magiczne zdolności.
Przygody Charliego były tak wciągające, że całą książkę przeczytałam w niecałą godzinę.
Książkę polecam wszystkim, którzy lubią tajemnicze historie. Muszę przyznać, że książka do końca utrzymywała mnie w niepewności. Najlepszy był moment, gdy okazało się, że to panna Chrystal znalazła zwierciadło Amoret. Nigdy bym się tego po niej nie spodziewała!

Gdy więc zobaczyłam tą książkę, od razu postanowiłam ją...

Ach, ten urok szkolnych bibliotek. Nie ma to jak natknąć się przypadkiem na książkę stanowiącą (o czym nie masz pojęcia) ostatnią część jakiejś sagi, przeczytać ją, stwierdzić, że jest całkiem niezła i... Uch. O mamo, dlaczego.

Z tego co pamiętam, to właśnie ta część przypadła mi najbardziej, z całej serii do gustu. Naprawdę świetna.

Bardzo ciekawa książka. Lecz trochę pokręcona, bo czasami się gubiłam i musiałam wracać parę stron wcześniej. Ale ogólnie polecam :).

Ciekawa.

Ciekawa.