Potęga Google'a. Poznaj sekrety Larry’ego i Sergeya

Wydawnictwo: Znak Literanova
Inside Larry & Sergey's Brain
Google, Larry Page, Sergey Brin
Ag2S

Wyprawa w głąb umysłów twórców firmy Google. Czego mogą nas nauczyć Larry Page i Sergey Brin? Google to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek świata. W ciągu ledwie kilku lat stała się równie rozpoznawalna i ważna, co Coca Cola czy Microsoft. Jak udało się tego dokonać? Richard L. Brandt zrobił wszystko, aby odkryć sekret dwóch facetów, którzy zmienili oblicze Internetu oraz nadali...

Wyprawa w głąb umysłów twórców firmy Google.

Czego mogą nas nauczyć Larry Page i Sergey Brin?

Google to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek świata. W ciągu ledwie kilku lat stała się równie rozpoznawalna i ważna, co Coca Cola czy Microsoft. Jak udało się tego dokonać? Richard L. Brandt zrobił wszystko, aby odkryć sekret dwóch facetów, którzy zmienili oblicze Internetu oraz nadali nowe znaczenie słowu „szukać”.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

nitka | 2014-06-20
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Założona ok. 300 roku p.n.e. Biblioteka Aleksandryjska była pierwszą pośród najwspanialszych bibliotek w dziejach. W zamiarze jej założyciela, Ptolemeusza I, było zgromadzenie piśmiennego dorobku cywilizacji. Jej istnienie odegrało znaczącą rolę w dziejach świata. Dzisiaj jej odpowiednikiem - jak słusznie zauważył Richard L. Brandt - jest jedna z największych potęg świata oraz wybawienie uczniów i studentów, Google.

W swojej książce, "Potęga Google'a. ..." Autor przedstawia drogę dwóch - jak czytamy - komputerowych geeków, Larry'ego Page'a i Sergeya Brina, do stworzenia i utrzymania jednej z najlepiej zarabiających marek świata, biblioteki światowych zasobów informacji. Czytelnik może ponadto dowiedzieć się o tej firmie dosłownie wszystkiego - od początków powstania, przez kontrowersje, styl pracy, proces rekrutacyjny aż po profil psychologiczny twórcy marki... a to zdecydowanie nie wszystko. (...)

Całość recenzji na...

pkicman | 2013-02-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 24 lutego 2013

Lekko napisane czytadło o rozwoju jednej z największych i najbardziej innowacyjnych firm doby internetu. Wydaję mi się, że autor nie jest do końca obiektywny, bo dość pobłażliwie odnosi się do przeróżnych kontrowersji jakie narosły wokół tego potentata.
Sam jestem umiarkowanym zwolennikiem tego, co serwuje Google, a najbardziej w ich działaniach imponuje mi to bijące z całej książki dążenie do zmieniania świata na lepsze. Jak również odważne realizowanie swojej wizji i pomysłów. W tej materii z pewnością warto czerpać przykład z Larry'ego i Sergeya.

Robert | 2011-05-12
Przeczytana: 12 maja 2011

Pod pewnym względem jestem fanatykiem wszystkiego co z Google związane. Nie ominę dobrej książki na temat tej firmy, szczególnie jeśli zawiera jakieś smakowite informacje. Książki pana Brandta też nie ominąłem, chociaż zdążyła zasiać we mnie ziarno zwątpienia. Czy aby na pewno jest to rzetelna pozycja godna mojej uwagi.
Książka jest przebogata w informacje prezentujące firmę Google od podszewki. Styl pracy, struktura korporacyjna, proces rekrutacji, public relations, nawet zadatki na profile psychologiczne twórców Google - wszystko tu jest. To, czego musiałbym szukać długimi godzinami w oceanie Internetu, tu mam podane na tacy. Gdybym chciał startować na pracownika w firmie Larry'ego i Sergey'a, prawdopodobnie nie trzeba by było mi nic więcej poza własną wiedzą i ksiązką "Potęga Google'a". Ale treści ujawniać już więcej nie będę - pozostawię to przyszłym czytelnikom. Skupmy się zatem na aspektach technicznych, które potencjalnie miałyby odróżnić publikację pana Brandta od innych...

Kondzio Gałczyński | 2013-11-30

Książka warta przeczytania, opisująca historię ludzi którzy stworzyli rzeczy którymi posługujemy się prawie codziennie. Można się dużo z niej dowiedzieć.

| 2012-03-26
Przeczytana: 22 marca 2012

Po biografii Steve’a Jobsa kolejna książka dotycząca technologicznego giganta. Tym razem poczytaliśmy o tym jak wygląda Google od środka. Książka w bardzo ciekawy sposób opisuje historię powstania najbardziej znanej marki w internecie oraz filozofię firmy, która praktycznie nie zmieniła się po dziś dzień. Google traktowany jako jedna z niewielu antykorporacji posiada w chwili obecnej olbrzymią możliwość kształtowania tego jak będzie wyglądał internet w następnych latach.

Książka daje nam bardzo dużo do myślenia jak wszystkie wydawać by się mogło niezależne od siebie trybiki tej firmy dążą wspólnie do jednego celu jakim jest zdobycie jak największej ilości informacji i umożliwienie łatwego ich przeszukiwania. Czytając człowiek może się naprawdę przerazić, że Google przy średnio intensywnym korzystaniu z jego usług naprawdę wie o nas więcej niż my sami. Fakt ten może być wykorzystany w dwojaki sposób: przeciwko nam lub dla naszej wygody.

Książka pozwoli nam uzmysłowić sobie ile...

milijon | 2012-05-05
Przeczytana: 05 maja 2012

Trochę się zawiodłam. Oczekiwałam trochę więcej informacji na temat tego co Google o nas wie, czy jest swoistym Wielkim Bratem... Książka natomiast opowiada o powstaniu firmy, jej strukturach.. ale napisana przyjemnym językiem - za to plus.

Bartosz Popowski | 2012-04-27
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Jak do tej pory czyta się świetnie. Wiele ciekawych historii o powstaniu największej marki świata ... ok. jednej z największych! :-)

Magnis | 2016-04-28
Na półkach: Pozostałe, Przeczytane