iWoz. Od komputerowego geeka do kultowej ikony

Wydawnictwo: Emka
iWoz: From Computer Geek to Cult Icon
biznes, finanse

zanim pojawiły się cienkie laptopy, które dają się wsunąć do aktówki, komputery przypominały wielkie, kosmiczne automaty do sprzedaży. Ale aw najbardziej niewiarygodnym przypływie technologicznej inwencji twórczeja (Business Week) Steve Wozniak wynalazł pierwszy komputer osobisty z prawdziwego zdarzenia. Potem połączył siły ze Steveaem Jobsem i oto narodził się komputer Apple, rozpoczynając komputerową rewolucję i przekształcając świat. A teraz, w trzydzieści lat później, usuwający się w cień geniusz funduje czytelnikom fascynujące, pełne humoru, anegdot i facecji sprawozdanie ze swego życia.

Łukasz Chrzanowski | 2015-08-02

Książka niesamowicie wciąga. Czyta się ją jak dobrą powieść. Obowiązkowa pozycja dla każdego rodzica oraz fana nowinek technologicznych. Jeśli lubisz czytać biografie to warto zakupić książkę, ponieważ jest rewelacyjna.

"Jeśli człowiek czyta to samo co inni i mówi to samo co mówią oni, postrzegany jest jako inteligenty. Ja jestem odrobinę bardziej niezależny, postrzegany jako inteligenty. Ja jestem odrobinę bardziej niezależny i radykalny i uważam, ze inteligencja to zdolność do samodzielnego myślenia o rożnych kwestiach oraz umiejętność zadawania sceptycznych pytań, by dostrzec do samej prawdy, a nie czegoś, co ludzie jako prawdę człowiekowi podają" Cytat z ksiazki

Pablos | 2010-07-09
Przeczytana: 2010 rok

Steve Wozniak to postać, której żadnemu fanowi technologii, komputerów czy też ogólnie nowoczesnego stylu życia przedstawiać nie trzeba. Autentyczny geniusz, wybitny inżynier, a do tego jeszcze zapalony dowcipniś o dość specyficznym poczuciu humoru. Teraz, w pierwszej dekadzie XXI wieku, gdy niezwykle jasno świeci gwiazda Steve'a Jobsa warto sięgnąć po biografię Woza, bez którego słynny prezes Apple miałby znacznie bardziej utrudniony start (bo że Jobs byłby sławny i bez Wozniaka - tu nie ma miejsca na wątpliwości).

Woz zdecydował się sam napisać swą biografię, współautorka Gina Smith jego historię, opowieści po prostu pomogła poskładać, by książkę czytało się wygodniej. Jest to dość klasyczny przedstawiciel gatunku, urodziłem się, mieszkałem, żyłem... Jednak pisany z owym nietypowym humorem, który tak bardzo wyróżnia Wozniaka od innych ludzi. W jego słowach wszystkie fakty, które zadziwiają do dziś, np. samodzielne złożenie Apple I, potem Apple II, czyli praktycznie pierwszego...

SebastianPawlak Pawlak | 2014-03-10

Książka wciąga od pierwszej strony. Bardzo inspirująca.

Weyzu | 2015-12-22
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Chaos. Nie jestem pewien dlaczego autor postanowił drążyć taki dziwnie niespójny styl narracji.

Co do samej treści - cieszę się, że ominięto temat Jobsa, a skoncentrowano się na ciekawszych aspetkach życia Woźniaka. Pierwsze rozdziały są trudne do przebrnięcia przez niemiłosiernie przechwałki autora na swój własny temat. Z czasem tendencja ta maleje.

Biografia jest co najwyżej niezła. Być może podchodziłem do niej z zbyt wielkimi oczekiwaniami. Albo wielki człowiek za bardzo chaotycznie przedstawił samego siebie. Biografie z doskoku nie są najlepszym rozwiązaniem.

Mimo tego wszystkiego są tu wartości warte wyciągnięcia. Kto wie, może dla niektórych nawet będą pewnego rodzaju motywatorami. Także warto zajrzeć.

Demmix | 2013-07-12

Steve ty stary żartownisiu, uwielbiam Ciebie i twój styl. Twoja książka wciąga jak odkurzacz marki Zelmer. Jesteś genialny tak jak twoje arcydzieło.

trimar | 2016-11-25
Przeczytana: 2010 rok