Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Wydanie III

Wydawnictwo: Helion
Lifehacker: The Guide to Working Smarter, Faster, and Better, Third Edition
lifehacking, lifehacker,
Gosia

Doba może mieć więcej niż 24 godziny! Co za czasy! Zewsząd słychać, że komputery wspomagają nas we wszelkich dziedzinach życia, na każdym kroku czekają nas ułatwienia, a my mimo wszystko pracujemy coraz więcej. Oczywiście nie należy mylić ilości z wydajnością! Jak sobie z tym poradzić? Jak zapanować nad natłokiem zadań i obowiązków? I - co najważniejsze - jak wykonać więcej (oraz lepiej)...

Doba może mieć więcej niż 24 godziny!

Co za czasy! Zewsząd słychać, że komputery wspomagają nas we wszelkich dziedzinach życia, na każdym kroku czekają nas ułatwienia, a my mimo wszystko pracujemy coraz więcej. Oczywiście nie należy mylić ilości z wydajnością! Jak sobie z tym poradzić? Jak zapanować nad natłokiem zadań i obowiązków? I - co najważniejsze - jak wykonać więcej (oraz lepiej) zadań w tym samym czasie? Myślisz, że to niemożliwe???

Z tą książką jest to w zasięgu Twoich rąk! Znajdziesz w niej dziesiątki genialnych sposobów, które pozwolą Ci efektywniej wykorzystać czas spędzony przed komputerem. Ile czasu codziennie tracisz na wyszukiwanie danych, plików oraz kontaktów? Prawda, że dużo? Nie musi tak być! Poznaj najlepsze skróty klawiszowe, dobre rady w kwestii korzystania z poczty elektronicznej oraz metody na zabezpieczenie swoich danych. Sięgnij po tę książkę, a odkryjesz, że dzień może być dłuższy!

Dzięki tej książce zoptymalizujesz swoje działania i dowiesz się, jak:

usprawnić korzystanie z poczty elektronicznej
zbierać nowe pomysły
uporządkować folder z dokumentami
błyskawicznie wyszukiwać informacje
zablokować na zawsze strony zabierające cenny czas

Sięgnij po sprawdzone triki i sztuczki z komputerem, które ułatwią Ci życie!

źródło opisu: http://helion.pl/

źródło okładki: http://helion.pl/okladki/326x466/lifeha.jpg

ukszuu | 2015-05-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Na początku książka podobała mi się, bo zacząłem od rozdziałów, które bardziej mnie interesowały. Niestety z czasem było coraz gorzej.

Sporo sztuczek dotyczy pracy biurowej, a ja w biurze nie pracuję. Mimo to jest też trochę pozycji, przez które mogę polecić tę książkę. Dla przykładu zachęciła mnie do korzystania z kalendarza google, co jest bardzo pomocne :)

Yabuza | 2014-08-08

Różne rzeczy, które pomagają ułatwić prace jak i życie, zaoszczędzając trochę czasu oraz nerwów ;)

Sebastian | 2013-01-04
Przeczytana: 07 maja 2012

Logicznie podzielona, dobrze zlokalizowana, dobrze złożona, wyraźnie wyszczególniona literatura dodatkowa. Doskonałe uzupełnienie GTD. Przede wszystkim jest to zbiór naprawdę przydatnych, logicznych i co najważniejsze działających porad. Mało owijania w bawełnę, każda porada to góra kilka stron, dodatkowo skrzętnie podzielona tworzy małą encyklopedię, do której można wrócić w każdej chwili później. Może wydawać się mało wyczerpująca ale tak naprawdę porusza chyba wszystkie najważniejsze problemy, które zabierają większość cennego czasu. Cała reszta to tak naprawdę osiągnięcie mistrzostwa w specjalistycznych niszach, które trzeba osiągnąć samodzielnie.

Hubert | 2015-03-25

Dużo się spodziewałem z tej książki, jednak jestem zawiedziony. Większość informacji nie była dla mnie nowa - znałem je z internetu albo sam na nie wpadłem. Nie wątpię, że znajdą się tacy którzy są w stanie wykorzystać zupełnie jej potencjał, ale czasem wystarczy zadać sobie odpowiednie pytanie a potem zadać je google. W ogóle warto się nauczyć obsługi google i takie książki przestaną być potrzebne ;)

Rage | 2014-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2014

Książka niezła. Pomaga i motywuje do wprowadzenia w życie ułatwień, o których każdy niby choć trochę wie, ale ich nie stosuje. Autor na początku książki zastrzega, że nie wykorzystasz wszystkich porad w niej zawartych, i to jest prawdą, każdy wybierze dla siebie tyko kilka z nich.

Rixiu | 2016-07-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Computer
Przeczytana: 01 lutego 2016

Jednak liczyłem na coś więcej... Widocznie chyba jestem bardziej "geek'em" niż mi się wydawało ;-)

Mirek | 2013-11-03

Ciekawa książka z której można dowiedzieć się o fajnych informacji. Jednak nie wszystkie narzędzia i sposoby są wszystkim potrzebne a czasami idzie znaleźć lepsze rozwiązania niż te opisane. Moim zdaniem warto przeczytać książkę żeby porównać z swoimi technikami i narzędziami.

Konrad | 2012-09-16
Na półkach: Przeczytane, 2012, Kindle
Przeczytana: 15 września 2012

Spodziewałem się czegoś więcej... Ogólnie ciekawa, aczkolwiek miałem nadzieję na więcej rozwiązań.

walek20 | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017