Kompendium katechizmu kościoła katolickiego

Catechismo della chiesa cattolica
83-7442-251-3
religia
Karol

"Kompendium, które teraz przedstawiam Kościołowi powszechnemu, jest wierną i pewną synteza Katechizmu Kościoła Katolickiego. Obejmuje w sposób zwięzły wszystkie istotne i podstawowe elementy wiary Kościoła tak, aby mogło stanowić, jak tego życzył sobie mój Poprzednik, pewien rodzaj vademecum, które pozwoli osobom wierzącym i niewierzącym objąć jednym rzutem oka całą panoramę wiary katolickiej" (papież Benedykt XVI)

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: www.czestochowa.us

Krzysztof Baliński | 2016-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Trafiła do mnie ciekawa publikacja dotycząca religii zatytułowana „Kompedium Kościoła Katolickiego”. Myślę, że wystarczy, jeśli dalej w tekście będę używał skróconej wersji tytułu ”Kompedium” po prostu. Jak pisze papież Benedykt XVI „Kompedium (…) jest wierną i pewną syntezą Katechizmu Kościoła Katolickiego”* i dokładnie o to tu chodzi o poznanie w skrótowej wersji w sposób przystępny treści, prawdy wiary, które są zawarte w „Katechiźmie Kościoła Katolickiego” Od siebie mogę dodać, że ta książka jest napisana w formie bardzo przystępnej i ułatwia zrozumienie wielu spraw, zachęca do lektury „Katechizmu Kościoła Katolickiego” i oczywiście „Pisma Świętego’. W tej mojej recenzji chodzi o to, żeby poinformować was moi drodzy czytelnicy, że coś takiego, jak to Kompedium jest i jeśli macie taką możliwość to warto się z nim zapoznać. Tą książkę można czytać na dwa sposoby, od deski do deski lub traktować jak słownik lub encyklopedię, i dotrzeć do konkretnego zagadnienia.

Forma tego...

| 2013-07-21

Genialne! Dla każdego katolika - lektura obowiązkowa!

PRZEMEK | 2013-07-14
Przeczytana: 2012 rok

Rewelacja. Każdy katolik powinien przeczytać. Skrót podstaw katolicyzmu co można lub nie można czynić i dlaczego. Mając wątpliwości szukam właśnie tam. Do tego napisana przez najwybitniejszego teologa 20/21 wieku Benedykta XVI.

Mateusz | 2016-05-07
Na półkach: Religia, Posiadam, Przeczytane

Przeczytanie tego kompendium zachęciło mnie do kupna całego wydania Katechizmu Kościoła Katolickiego.Obowiązkowa lektura dla katolika(i nie tylko),który chce poznać swoją wiarę.Ładne wydanie ,poręczny format.

Anna | 2016-11-18
Żuberek | 2016-08-11