Byłem Kaczorem

Wydawnictwo: Glob
kissarmy

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/

Vemona | 2018-03-15

Książka jest relacją z rejsu odbytego przez autora w ramach "Szkoły pod żaglami" zorganizowanego przez Krzysztofa Baranowskiego.
Rejs nazywany przez niektórych "wycieczką pięknoduchów" był w gruncie rzeczy ciężką pracą w trudnych warunkach, do czego młodzi żeglarze kompletnie nie byli przygotowani, a poza sprzątaniem kambuza, klarowaniem jachtu i wstawaniem na wachtę - przecież trzeba jeszcze było chodzić do szkoły i pisać klasówki.
Sergiusz w chwili zaokrętowania ma 16 lat, wydawałoby się, że to czas na tzw. "fiu-bździu" w głowie, tymczasem tekst zaskakuje dojrzałością, umiejętnością obserwacji, pewnym dystansem, zarówno do siebie, jak i do nieuniknionych w tak zamkniętym środowisku konfliktów.
Może i teraz przydałaby się przynajmniej co poniektórym taka szkoła?

ChwaścikBalaścik | 2017-11-18
Przeczytana: 28 grudnia 2017