Śladami życia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poznaj świat". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bernardinum
978-83-7380-741-9

Kapitan Dariusz Bogucki był najsłynniejszym polskim żeglarzem polarnym, który krok po kroku zdobywał dla polskiej bandery kolejne nieosiągalne, zdałoby się, dla jachtów cele. Dotarł na Islandię, Spitsbergen i Grenlandię. Odwiedził owiane mgłami i tajemnicą Thule i samotną wyspę Jan Mayen. W wyprawie Gedanii, którą sam zaprojektował dla potrzeb żeglugi w lodach, poprowadził swą załogę za oba kręgi polarne i wokół Przylądka Horn. Podróżnik i sportowiec, dla którego prawo do poznania świata stanowiło symbol wolności i tradycji dawnych odkrywców, był wzorem kapitana, partnera i przyjaciela. I niestrudzonego człowieka pracy. W autobiografii Śladami życia pisze o swych osiągnięciach zawodowych i żeglarskich, ale przede wszystkim o swej drodze do morza, które stało się dla niego największą miłością i największym wyzwaniem.

źródło opisu: www.bernardinum.com.pl

źródło okładki: www.bernardinum.com.pl