Wieczna wojna #2

La Guerre éternelle
militarne SF
komiksy
Kamilos

Wieczna wojna – pierwsze polskie wydanie zbiorcze słynnej trylogii komiksowej autorstwa klasyka literatury fantastycznej, Joe’ego Haldemana, i belgijskiego grafika Marvano. Seria jest graficzną adaptacją bestsellerowej powieści science fiction Haldemana, która w latach 70. XX wieku zdobyła dwie najważniejsze amerykańskie nagrody literackie branży fantastycznej – Hugo i Nebula. Zainspirowany...

Zainspirowany przeżyciami autora w Wietnamie przejmujący głos przeciwko wojnie, który od kilku lat znów brzmi aktualnie.
Jest rok 2010. Grupa specjalnie wyselekcjonowanych żołnierzy szkoli się w warunkach kosmicznych, by utworzyć pierwszy oddział gwiezdnych wojowników. Jednym z rekrutów jest szeregowy Mandella, który wcale nie miał zamiaru zostać żołnierzem, tylko fizykiem… W tym samym czasie ziemski statek zostaje zniszczony przez nieznanych wcześniej obcych. Wybucha galaktyczna wojna, która potrwa ponad tysiąc lat…

vexlubo | 2014-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2014

jako szczęśliwy posiadacz pierwszej części, tyle lat ciekawość mnie rozsadzała co jest dalej. teraz już wiem.
jest jakiś niedosyt. pewnie marudzę.
mam nadzieję ze TWLeon też będzie młodzieżowym komiksowym pochłaniaczem . ha

Skypl | 2016-03-14
mandane | 2016-02-13