Przebudzenie

Seria: Seria z zakładką
Wydawnictwo: Książnica
The Miracle of Grace
Ag2S

Będziesz na przemian płakać i śmiać się, ale nie odłożysz tej książki. Eileen nie może się obejść bez karteczek, na których zapisuje listy spraw do załatwienia. Pewnego dnia jej córka Grace znajduje przez przypadek jeden z takich spisów. Młoda kobieta przeżywa szok: jej matka umiera, a na domiar złego nie potrafi jej o tym powiedzieć wprost. Czy jest z nimi naprawdę aż tak źle? Powieść...

Będziesz na przemian płakać i śmiać się, ale nie odłożysz tej książki.

Powieść pełna emocji, analizuje relacje matka-córka, ale zamiast taniego sentymentalizmu czytelnik znajdzie w niej pokrzepienie i humor. W poruszający sposób opowiada o losach kobiety, która przez lata ograniczana poczuciem obowiązku, normami społecznymi i nakazami religii z trudem okazuje uczucia, podczas gdy w głębi serca rozpaczliwie pragnie miłości.

źródło opisu: Książnica, 2011

źródło okładki: Skan

Historia matki i córki relacje bardzo dobre między nimi, Grace zaczyna pisać karteczki, dowiaduje się że jej matka jest poważnie chora na raka jajników bardzo to przeżywa chorobę swojej matki.
Przejmująca, prawdziwa opowieść wzruszyła mnie, łzy poleciały przeczytałam, nie zawiodłam się na książce.
Godna polecenia!!!!

nieidentyczna | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Rak. Ta podstępna choroba zbiera swoje ponure żniwo w zastraszającym tempie i liczbach. Nie oszczędza nikogo. Zabiera równie licznie okrutnych i bezdusznych, jak i pracowitych, uśmiechniętych, dobrych ludzi, często pojawiając się w najmniej oczekiwanych momentach. Zresztą, czy jest jakiś dobrym moment na nowotwór? Wątpię… Zawsze jednak można poddać się leczeniu, operacji, chemioterapii, ale czasami jest na to zwyczajnie za późno.

Tak jak w przypadku bohaterki książki Kate Kerrigan „Przebudzenie” - sześćdziesięcioparoletniej Eileen, która nigdy nie dowiedziałaby się o swojej chorobie, gdyby nie udała się, za namową przyjaciółki, na darmowe badania w okolicy. To miał być zwykły babski dzień, po badaniach miały w planach zakupy i dobre ciacho. Żadna nie spodziewała się przecież usłyszeć, że coś wykryli, że jest to niepokojące, że potrzeba więcej badań. Niestety, Elieen to spotkało. Diagnoza była straszna: nowotwór jajników, IV stadium - prawdopodobnie śmiertelne. To był cios....

Klaudia | 2015-10-17
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 października 2015

Pierwsze rozdziały wydawały mi się nieszczególne. Ale z każdą kolejną stroną naprawdę wchodziłam w życie Eileen i jej córki Grace, w ich neurotyczne problemy i poszukiwanie samych siebie. Czytając opinię na okładce książki, głoszącą: "będziesz na przemian płakać się i śmiać, ale nie odłożysz tej książki", byłam początkowo bardzo sceptyczna. Jednak zgadzam się z nią, przynajmniej częściowo. Może nie płakałam przy niej, ale rzeczywiście były momenty wzruszające, a także mądre, ciepłe spotrzeżenia zawarte w tej powieści, które pozwalają mi śmiało dać aż 7 gwiazdek. Za współczesne i odwieczne problemy pokazane tutaj i za ciekawie nakreślone bohaterki.

Lucy | 2013-07-10
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 10 lipca 2013

Kupiłam tę książkę polecaną przez blogerke książkową, a dodatkowo zmotywowała mnie fabuła, z którą się utożsamiałam. Prawdopodobnie to był mój podstawowy problem, bo gdy tylko czytałam o braku problemu ze służbą zdrowia (w momencie, gdy się kończysz) to już wiem, że polska pisarka inaczej by to napisała.

Ciekawa analiza sytuacji umierajacej matki - przedtsawiona oczami corki i oczami chorej. Uczucia, odcuzcia, tesknoty, checi.
Malo naturalna tresc. Wszystko skonczylo sie dobrze, mimo, ze zle!

Zawiodlam sie na tej ksiazke.

Kate Kerrigan - choć pochodzi z Irlandii wychowała się w Londynie Stolica Anglii była przez długi czas jej miejscem pracy, jednak w 1990 powróciła w rodzinne strony aby tam napisać swoją pierwszą powieść pt "Przepis na małżeństwo doskonałe". Aktualnie wraz z mężem i dwoma synami mieszka w hrabstwie Mayo i całkowicie poświęca się pisaniu. Prowadzi również własnego bloga( http://katekerriganauthor.blogspot.com) dzięki , któremu ma kontakt ze swoimi czytelnikami. Niedawno wpadła w moje ręce kolejna jej powieść , o której postaram się Wam dzisiaj co nie co opowiedzieć.

Przyznam , że nie wiedziałam czego mam się po tej książce spodziewać. Co prawda opis z okładki wydał mi się bardzo interesujący, ale w sieci nie znalazłam zbyt wielu opinii innych czytelników(ani pozytywnych ani negatywnych) . Tak więc byłam jeszcze bardziej ciekawa co zaproponuje autorka Jakie są moje wrażenia po zakończeniu lektury? "Przebudzenie" jest historią , która ma dwie główne bohaterki są to Eileen i...

inkabe | 2013-06-28

Zaczynała się interesująco, plusem ciekawe opinie na okładce. Niestety, nie zmogłam, podchodziłam parę razy, ale nie...

Booziuu | 2015-03-21

Historia relacji matka-córka. W poruszający sposób opowiada o losach kobiety, która ograniczona poczuciem obowiązku, normami i nakazami religijnymi z trudem okazuje uczucia, podczas gdy w głębi serca pragnie miłości.

Dla mnie suuper opowieść. Zwłaszcza z punktu widzenia Eileen. Jak najbardziej godna polecenia ^^

Elli | 2016-11-19
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 listopada 2016

Pokusiłam się o przeczytanie tej książki wiedziona opinią na okładce. Dla mnie przeczytanie tej książki okazało się torturą... Jedynie samo zakończenie trafiło do mnie. Niestety w większości zmuszałam się, żeby nie odłożyć książki na półkę.

Ryjka | 2016-11-09
Przeczytana: 12 listopada 2016