Cywilizacja medialna : geneza, ewolucja, eksplozja

Wydawnictwo: WSiP
8302094080
media,
popularnonaukowa
hunter

W książce "Cywilizacja medialna. Geneza, ewolucja, eksplozja" jest przedstawiona historia i rozwój mediów, rozumianych jako instrumenty utrwalania i przekazywania informacji w czasie i przestrzeni. Społeczności ludzkie od wieków porozumiewały się wykorzystując różnorakie narzędzia (media), współcześnie jednak skala i intensywność posługiwania się mediami prowadzi do kształtowania się społeczeństwa określanego jako zmediatyzowane, opierającego się na mediach we wszelkich przejawach życia. Książka prof. Gobana-Klasa jest pierwszą polską książką tak szeroko ujmującą temat - od malowideł naskalnych i początków pisma do multimediów, internetu i telefonu komórkowego. Książka jest przeznaczona głównie dla studentów dziennikarstwa i kierunków pokrewnych.

źródło opisu: gandalf.com

źródło okładki: gandalf.com