Straceńcy z Nawarony

Wydawnictwo: Da Capo
Storm force from Navarone
sensacja, nawarona, komandosi
Jarek W

Zostało ich trzech: Nowozelandczyk Keith Mallory - najsłynniejszy himalaista świata; Andrea Stavros - zwierzęco silny pułkownik greckiej armii; wreszcie Amerykanin "Dusty" Miller - geniusz w dziedzinie materiałów wybuchowych. Zniszczyli działa Nawarony, lecz w trakcie akcji reszta ekipy Mallory'ego zginęła. Po powrocie z Nawarony, zamiast zasłużonego odpoczynku, czekała ich kolejna misja, tym...

Po powrocie z Nawarony, zamiast zasłużonego odpoczynku, czekała ich kolejna misja, tym razem w Jugosławii. Także i z tej wyszli cało. I znów nagrodą za sukces nie był urlop, lecz... następna akcja.
Mallory, Andrea i "Dusty" Miller wyruszają do okupowanej Francji, by zniszczyć okręty podwodne, strzegące przejścia flotylli okrętów alianckich przez Kanał La Manche. Zadanie musi zostać wykonane... ale czy i tym razem przeżyją?

źródło opisu: Wydawnictwo Da Capo, 1996

źródło okładki: Zdjęcie autorskie