Miś Fantazy w Krainie Wiecznego Słońca

Wydawnictwo: Muza
Dunay

W Krainie Wiecznego Słońca jest miejsce dla wszystkich. Dla Czarodzieja zajętego magicznymi sztuczkami, dla Żaby pogrążonej w praktycznych zabiegach. Dla Żuczka Wesołka wypełniającego czas błaznowaniem. Dwie Dziewczynki Zagadka i Tekla dopełniają ten obraz, a Potwór zwany Księciem Ciemności przydaje wszystkiemu grozy i napięcia, niezbędnych w każdej opowieści. Wszystkie postaci tworzą krąg wokół tej najważniejszej - Misia Fantazego, błękitnego dziecka szczęścia. Bohaterowie ci zanurzeni są w cudownej przestrzeni Wyspy, gdzie trawy kołyszą do snu, a podlegająca naturalnym przemianom przyroda snuje swoją odwieczną opowieść narodzin i śmierci. Lecz wystarczy wsłuchać się uważniej w dźwięk instrumentów, a tuż obok kłębią się nieznane światy, opuszczone zamki, egzotyczne krainy. Wystarczy chwila, a wszyscy przenoszą się w nowe, oniryczne przestrzenie, aby zdobywać nowe doświadczenia, lecz żeby zawsze powrócić do domu. "Przygody Misia Fantazego" to baśń o potędze miłości, która przybierając oblicza dobra, przyjaźni, wierności czy szczęścia dąży do opromienienia świata i uczynienia innych lepszymi.

Ilustracje: Jolanta Marcolla.

źródło opisu: Muza, 1994