Zakuci w kajdany

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-555-9
alkoholizm; uzależnienia
Magdalena

To książka o rozpaczy pogrążonych w nałogu i nadziei tych, którzy zdecydowali się na terapię. Wstrząsający opis ich przeżyć, doświadczeń, obaw i wiary - pomimo wszystko. Ukazuje problem alkoholizmu z kilku perspektyw: terapeuty uzależnień, pacjentów, a przede wszystkim ich matek, małżonków i dzieci.
Jest to książka o NICH i dla NICH. Także dla tych, którzy chcą im pomóc.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Angelika Sk | 2013-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2013 r.
Przeczytana: 11 lipca 2013

Książka bardzo wiele daje od myślenia. Może nawet aż zbyt wiele. Poruszająca, dotkliwie zapadająca w pamięć. Polecam, ale także ostrzegam - przemyślenia na niektóre tematy po przeczytaniu nieodwracalnie zmieniają się. Wydaje mi się, że tak jak na bohaterowie książki muszą czuć się gotowi do leczenia, tak i do przeczytania tej książki trzeba być przygotowanym.

Onilom | 2013-11-20

Wstrząsające, poruszające opisy przeżyć tych, którzy doświadczyli piekło rodziny alkoholowej. Pozycja niełatwa, bo obfitująca w bolesne wspomnienia i rozdzierające rany dzieci alkoholików. Warta uwagi nie tyle, co metodycznie, ale dla samego zwrócenia oczu na rodziny alkoholowe. Prawdziwa.

enigma | 2016-06-01
Marlena | 2016-01-18