Rok w Monarze

Okładka książki Rok w Monarze Wojciech Wanat
Okładka książki Rok w Monarze
Wojciech Wanat Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Iskry
2006-01-01
2006-01-01
83-244-0004-4
Monar narkomania terapia Głosków

Okładka książki W pogoni, w ucieczce. Narkotyki i narkomania Katarzyna Panejko-Wanat, Wojciech Wanat
W pogoni, w uc... Katarzyna Panejko-W...

Nudne to było.Jedyne co zapamietalem.Bo to byla jakaś akcja.To że obrzucali się szajsem w oborniku.

Nie polecam. Treść książki do niemal peany na temat Monaru i uczciwości, którą trzeba zachowywać wobec siebie i wobec pensjonariuszy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby autor wspomniał o tym raz czy drugi, a nie co chwilę. Brak wyraziście zarysowanych postaci, ludzie są wspominani, ale zupełnie nic się o nich nie wie. Brak studium przypadku narkomana (autora). Fajnie byłoby wiedzieć, co się stało, że został narkomanem, jak wyglądała jego droga upadku i ku leczeniu. No i jeszcze: nie chciałabym poznać takiego czlowieka - czytając ma się wrażenie, że autor czuje się lepszy od większości osób przebywających w Monarze (bo z radością nosi drelich, bo stara się być pokorny - moim zdaniem na siłę, bo bezkrytycznie akceptuje zasady ośrodka i o wszystkim mówi na społecznościach).
Najlepsze jest jednak to, co było potem: po zakończeniu leczenia u jego drzwi stanęła Kasia, 18 latka (on miał wtedy 36 lat),którą poznał właśnie na leczeniu. A przecież był zakaz kontaktów seksualnych i sprzymierzania się z dziewczętami. No i pani została jego żoną i urodziła mu dzieci. Cudowne zakończenie, czyż nie?

Rozczarowałam się,liczyłam na konkretny opis przypadku a nie byłoby praktycznie nic o narkomanii. W kółko powtarzane te same słowa o uczciwości,,zasadach,opisywanie funkcji w monarze - mało interesujące jak jak dla mnie,ale mimo wszystko szybko się czytało.

Pozycja, która wywarła na mnie spore wrażenie. Poruszający i pełen emocji opis bezkompromisowej i niełatwej walki o siebie, w miejscu pełnym sprzeczności. Zainteresowanym tematyką uzależnień i nie tylko serdecznie polecam!

Fajna książka o pokorze , kształtująca , pouczająca , warta przeczytania. Polecam :)

Koszmar... ale nie uzależnienia, ale Monaru i stosowanych tam metod. Potworna relacja o znęcaniu się starszych nad młodszymi pacjentami i to w imie ich dobra.

Nielicznymi momentami motywująca, tak to nudna.

Nielicznymi momentami motywująca, tak to nudna.

Poruszająca.

Poruszająca.

• Uzależnienia
  • Rok 2014
  • Psychologia
  • Virgin veins
  • Koniecznie chcę przeczytać!
  • Dla przyjemności

Dodaj cytat z książki Rok w Monarze