Alkoholik. Autobiograficzna opowieść o życiu, piciu, uzależnieniu i wyzwoleniu

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-824-6
Agniecha

W alkoholu zakochałem się, będąc mężczyzną trzydziestoletnim. Nie była to więc miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak nie mam najmniejszej wątpliwości, że szukałem jej, w pewnym sensie, od wczesnego dzieciństwa. Podczas wesela w Kanie Galilejskiej Jezus zamienił wodę w wino. Ja byłem lepszym magikiem. Całymi latami, z morderczą skutecznością, tysiące razy zamieniałem w alkohol prawie wszystko,...

Podczas wesela w Kanie Galilejskiej Jezus zamienił wodę w wino. Ja byłem lepszym magikiem. Całymi latami, z morderczą skutecznością, tysiące razy zamieniałem w alkohol prawie wszystko, bo przecież nie tylko dobra tak przyziemne, jak pieniądze, firmy czy stanowiska, ale także szacunek, godność, zaufanie, a nawet miłość dziecka i własne sumienie. Cudotwórcą przestałem być 15 stycznia 1999 roku..
Meszuge

ALKOHOLIK to autobiograficzna opowieść o piciu, uzależnieniu i wyzwoleniu; tragiczna historia nieodwzajemnionej i zdradzonej miłości do alkoholu, którą tylko życie mogło napisać.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2011

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=60391

sub | 2019-03-21
Przeczytana: 21 marca 2019

Czytana w trudnym czasie, a poniekąd przestroga i nadzieja przed lepszym jutrem.

anielica | 2018-09-30
Przeczytana: październik 2018

dobrnęłąm siłą woli do połowy.... nie dałam rady

betina360 | 2017-03-07
Przeczytana: 07 marca 2017

Zaczac pic jest bardzo latwo gorzej to zdac sobie sprawe ze swojego nalogu i znalezc sily by z nim skonczyc. Zawsze uwazalam ze tylko slabi ludzie siegaja po alkohol i nadal uwazam iz ciezej jest przejsc przez zycie i problemy na trzezwo. Dlatego jest coraz wiecej alkoholikow ktorzy wszystko traca. A stracic jest o wielej latwiej niz zyskac.

Anafis | 2014-09-15
Przeczytana: 15 września 2014

Bardzo dobra opowieść o rozwoju uzależnienia i wychodzeniu z niego.

Edit
A w sierpniu podobno wyjdzie kontynuacja opowieści o życiu alkoholika z różnymi pikantnymi szczegółami.

Modus | 2014-02-28
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Książka solidnie mną wstrząsnęła. Takiej opowieści się nie spodziewałam. Osobista, intymna, zabawna, wciągająca - słowem: śmiech przez łzy.

Dominika Gaweł | 2014-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2014

Wątpliwości są drogą do rozwoju, a ich brak to tylko fanatyzm i pycha.

Jeśli dziesięć osób mówi ci, że masz ogon, to się przynajmniej odwróć i sprawdź.

Każdy alkoholik przestaje kiedyś pić, niektórym udaje się to jeszcze za życia.

Kto chce - szuka sposobów, kto nie chce - szuka powodów.

Radosław Gabinek | 2013-03-24
Przeczytana: 2011 rok

Szukasz motywacji, żeby zrobić coś ze swoim życiem? Myślę, że w tej książce ją znajdziesz. Mądra, przystępna i pomagająca zrozumieć myślenie osoby uzależnionej książka.

dantexdan | 2011-11-18

Na samym początku dowiadujemy się o rodzinie autora, o warunkach i czasach w jakich się wychowywał. Później przychodzi wojsko, rodzina i praca. Meszuge „zakochuje” się w alkoholu w wieku 30 lat. Od tego momentu, przez resztę książki poznajemy jego zmagania z uzależnieniem, problemy, kolejne mityngi AA i proces trzeźwienia.

Autor rezygnuje ze szczegółowego opisywania okresu, w którym był ‘zakochany w alkoholu’. I dobrze, bo przecież nie to jest najważniejsze. Za to wiele miejsca poświęca swoim przemyśleniom, przemianom które w nim zachodziły i samym procesie trzeźwienia.

Znalazłem opinie jednej z czytelniczek o tym, że książka jest idealnym motywatorem dla alkoholików. Nie uważam, że powinniy przeczytać ją tylko osoby mające problemy z nadużywaniem trunków. Myślę, że okaże się ciekawa dla każdego zainteresowanego tą problematyką. Ze swojej strony, chciałbym do opinii czytelniczki dodać, że książka jest motywatorem, ale nie tylko dla alkoholików.

Czytaj całość na moim blogu...

Interesująca opowieść o życiu i problemie alkoholowym Meszuge. Droga nie tylko do trzeźwości, ale też do i przez alkoholizm. Jednakże książka ta jest według mnie za mało osobista. Autor szczędzi czytelnikowi tych najbardziej traumatycznych szczegółów z jego życia skupiając się bardziej na dochodzeniu do zdrowia. Idealny motywator dla alkoholików.