Wielka Encyklopedia Medyczna (a-arc)

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielka Encyklopedia Medyczna / Biblioteka Gazety Wyborczej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gazeta Wyborcza
978-83-286-0301-7
zdrowie, medycyna
Adam

Kolekcja „Wielka Encyklopedia Medyczna 2011” składa się z 23 tomów opracowanych we współpracy z wybitnymi naukowcami, które zostały wydane pod honorowym patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tej nowoczesnej, wychodzącej naprzeciw potrzebom człowieka XXI w. publikacji omówiono zagadnienia należące do następujących obszarów tematycznych: zdrowie, medycyna, profilaktyka chorób,...

W tej nowoczesnej, wychodzącej naprzeciw potrzebom człowieka XXI w. publikacji omówiono zagadnienia należące do następujących obszarów tematycznych: zdrowie, medycyna, profilaktyka chorób, nowości w dziedzinie medycyny, farmacji i biologii. W każdym tomie prócz typowych haseł encyklopedycznych znajdują się monografie poświęcone popularnym tematom, takim jak alergie, dysleksja, antykoncepcja, oraz artykuły na temat nowych zagadnień w medycynie, jak np. genetyka.
Atutami serii są alfabetyczny układ haseł, ich przejrzysta kompozycja, bogactwo tabel, ilustracji i wykresów, prosta nawigacja oraz przystępny język. Słowem, jest to publikacja dla wszystkich, którzy interesują się zagadnieniami medycznymi i chcą efektywnie dbać o swoje zdrowie, przydatna zarówno w domowej biblioteczce, jak i w instytucjach związanych z opieką zdrowotną.

Koordynacja prac kolegium naukowego: dr Radosław Pilarski

Kolegium naukowe:
dr Ewa Dobrowolska, prof. dr hab. Jarosław Drożdż, dr Anna Gromotowicz, prof. dr hab. Krzysztof Gulewicz, dr Piotr Gulewicz, prof. dr hab. Stanisław Jankowski, dr Krystian Kara, dr Małgorzata Kasperczak, prof. dr hab. Jan Komorowski, dr inż. Monika Kosmala, dr Wiktor Kuliczkowski, prof. dr hab. Mieczysław Kuraś, prof. dr hab. Jerzy Lasek, prof. dr hab. Piotr Lass, dr inż. Sylwia Ludwiczak, prof. zwycz. Zdzisław Machoń, dr Paweł Matusik, prof. dr hab. Jurek Olszewski, dr Michał Pikuła, dr Barbara Rybacka-Chabros, prof. dr hab. Jacek Suzin, dr hab. Stanisław Szymaniec, dr Anna Urbanowicz, prof. dr hab. Maria Wujtewicz, dr Monika Zielona-Jenek

Wielka Encyklopedia Medyczna, jedyna na rynku tak aktualna, bogato ilustrowana, pełna zestawień i tabel seria, przedstawia 9 600 haseł związanych z medycyną, zdrowiem i profilaktyką chorób.

Wielka Encyklopedia Medyczna to ciekawa lektura dla wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami medycznymi, przydatna w domowej bibliotece, a także w instytucjach związanych z opieką zdrowotną:

- Przyjemnie jest uświadomić sobie, że jesteśmy w grupie tych, co wiecznie szukają. Ta Encyklopedia otwiera nam - poszukującym - kolejne drzwi - prof. Cezary Szczylik internista, onkolog.

źródło opisu: http://kulturalnysklep.pl/WEM/prcl/kolekcja--wielk...(?)

źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl/WEM/prcl/kolekcja--wielk...»