Cukierki

Wydawnictwo: BIS

Piotrka wszędzie było pełno i wszyscy mieli dość jego psot. Koledzy złościli się, gdy psuł im zabawę, babcia nieustannie na niego narzekała, nawet kot przed nim uciekał. Pewnego razu na spacerze chłopiec zostawił babcię zajętą rozmową z sąsiadką i pobiegł przed siebie, aż znalazł się na nieznanej ulicy, gdzie jego wzrok przyciągnęła witryna niezwykłego sklepu. Pieniędzy wystarczyło mu tylko na cztery cukierki okazały się one jednak magiczne... Okładka: twarda, Rok wydania: 2009,

katecz | 2015-05-21
Przeczytana: 2014 rok

Kolejna bardzo fajna ksiązka R.Piątkowskiej ;) Bardzo ciekawy pomysł na historię. Zjadasz czaroskiejski cukierek i wczuwasz sie w skóre innej osoby, tej właśnie, którą w tym momencie krzywdzisz.

Mi sie bardzo podobało. Polecam dla dzieci w wieku 5+, bo młodsze mogą nie zrozumiem tego czarodziejskiego triku ;)

Kern | 2017-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2016, Dzieci
Przeczytana: grudzień 2017

Rewelacja, dzieci przez cały czas słuchały uważnie chłonąć treść z otwartymi buziami.
Gdzieś tam po drodze morał.

gogenzola | 2016-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Książki Renaty Piątkowskiej towarzyszą nam od jakiegoś czasu co wieczór. I jest to absolutny fenomen, bo każda z nich jest niezwykle lekka i zabawna a jednocześnie mądra i z morałem... Brakuje mi słów, żeby wyrazić swój podziw. Autorka doskonale porozumiewa się z dziećmi, umie patrzeć na świat ich oczyma i przekazać ten punkt widzenia w niezwykle czytelnej formie. W rezultacie dziecko się świetnie bawi, ja się świetnie bawie i obydwoje wiele się uczymy. Ja o dzieciach, dzieci o świecie. Ogromny szacunek dla Pani Piątkowskiej za poruszanie ważkich tematów (prawa dziecka, wojna, holocaust) i ujęcie ich w przystępnej dla dziecka formie.
Dodatkowym bonusem są audiobooki w rewelacyjnym wykonaniu Artura Barcisia - bardzo przydatne kiedy ataki śmiechu przeszkadzają w czytaniu.

Tymciu | 2016-01-10
Przeczytana: 2015 rok