Cukierki

BIS
2009-01-01
2009-01-01
48 min.

Okładka książki Jak to się zaczęło? Mity o powstaniu świata Marcin Minor, Renata Piątkowska
Jak to się zac... Marcin Minor, Renat...
Okładka książki LEGO Books. Niezwykłe opowieści o smokach Reynoso Naibe, Nnedi Okorafor, Renata Piątkowska, Helen H. Wu
LEGO Books. Ni... Reynoso Naibe, Nned...

Książka opowiada o Piotrusiu, chłopcy pełnym energii i skorym do psot. Piotrek jest bardzo zadowolony ze swoich pomysłów, ale innym zdecydowanie się nie podobają. Koledzy złoszczą się, gdy psuje im zabawę, babcia jest zasmucona, gdy ucieka jej na spacerze i nawet kot go unika, bo ma dość jego psot. Piotruś jednak tego nie dostrzega i wymyśla coraz to nowe dowcipy.

Pewnego dnia chłopiec trafia do dziwnego sklepu, gdzie kupuje cztery cukierki. Okazują się one magiczne i może czegoś chłopca nauczą.

Książka pozwala dziecku spojrzeć na swoje zachowanie z innej strony i je przemyśleć. Dziecko poznaje, co czuje i myśli druga osoba. Pozycja może być wyjściem do rozmowy na temat uczuć i emocji oraz konsekwencji danego zachowania. Opowieść o Piotrusiu pokazuje, że psoty i nieodpowiednie żarty mogą sprawiać przykrość innym

Pewnego...

5latek zachwycony.

5latek zachwycony.

Piotruś to mały przedszkolak rozrabiaka. Zawsze świetnie się bawi robiąc psikusy i wydaje mu się, że wszyscy inni też są zadowoleni z jego wybryków. Aż do pewnego dnia, kiedy chłopiec całkiem przypadkiem, podczas jednej z swoich zabaw w ucieczkę ze spaceru z babcią, trafia do niezwykłego sklepu. Za kilka monet kupuje cukierki, bardzo pyszne i wyjątkowe. Nazwa Hokuski-Pokuski mówi sama za siebie. Odtąd za każdym razem, gdy Piotruś je cukierek dzieją się niesamowite rzeczy. Co więcej chłopiec w niecodzienny sposób dowiaduje się, co myślą inni ludzie, a nawet zwierzęta. Poznaje ich emocje i uczucia, w momentach, w których robi swoje psikusy. Czy aby na pewno inni ludzie są z tych żartów zadowoleni? Czy są dla nich równie śmieszne, jak dla Piotrusia? Czy bawią się równie dobrze, jak on? Chłopiec przekonuje się, że nie zawsze tak jest, a właściwie wcale nie jest wesoło.

Poznajcie tę historię i piękną lekcję, jaką otrzymał mały Piotruś. Lekcja bardzo wartościowa, a przy okazji nieprawdopodobnie smaczna. Widocznie chłopiec miał wyjątkowe względy, bo przeżył przygodę w przepysznych smakach; karmelowym, malinowym, śmietankowym, poziomkowym, waniliowym, czekoladowym i jeszcze kilku innych, które trudno określić. Magiczne cukierki o niezwykłej edukacyjnej mocy. Takiej edukacji nam trzeba! Polecam! :)

Rewelacja, dzieci przez cały czas słuchały uważnie chłonąć treść z otwartymi buziami.
Gdzieś tam po drodze morał.

Gdzieś tam po drodze morał.

Książki Renaty Piątkowskiej towarzyszą nam od jakiegoś czasu co wieczór. I jest to absolutny fenomen, bo każda z nich jest niezwykle lekka i zabawna a jednocześnie mądra i z morałem... Brakuje mi słów, żeby wyrazić swój podziw. Autorka doskonale porozumiewa się z dziećmi, umie patrzeć na świat ich oczyma i przekazać ten punkt widzenia w niezwykle czytelnej formie. W rezultacie dziecko się świetnie bawi, ja się świetnie bawie i obydwoje wiele się uczymy. Ja o dzieciach, dzieci o świecie. Ogromny szacunek dla Pani Piątkowskiej za poruszanie ważkich tematów (prawa dziecka, wojna, holocaust) i ujęcie ich w przystępnej dla dziecka formie.
Dodatkowym bonusem są audiobooki w rewelacyjnym wykonaniu Artura Barcisia - bardzo przydatne kiedy ataki śmiechu przeszkadzają w czytaniu.

Kolejna bardzo fajna ksiązka R.Piątkowskiej ;) Bardzo ciekawy pomysł na historię. Zjadasz czaroskiejski cukierek i wczuwasz sie w skóre innej osoby, tej właśnie, którą w tym momencie krzywdzisz.

Mi sie bardzo podobało. Polecam dla dzieci w wieku 5+, bo młodsze mogą nie zrozumiem tego czarodziejskiego triku ;)

• Dla dzieci
  • Dla szkrabów