Serca z piasku

978-83-924426-7-7
Marta Dvorak
komiksy
figgin

Serca z piasku przenoszą nas w lata 30. XX wieku, w atmosferę marokańskich miasteczek, rozgrzanych słońcem uliczek i pustyń stanowiących tło dla opowieści o relacji dwóch kobiet i dwóch mężczyzn, których miłość i pożądanie prowadzi do wzajemnego wyniszczenia. To dzieło traktujące o sile ludzkich popędów i tkaniu nici przeznaczenia, tak szyderczego, jak i nieuchronnego. Komiks zaskakująco różnorodny: poetycki i kontrowersyjny, a jednocześnie piękny i szokujący...
Tandem francuskich artystów pokazuje, że w opowieści o uczuciach i ludzkich losach nie ma sobie równych. Scenarzysta Serc z kamienia, Philippe Paringaux, jest mistrzem opowiadania wielowarstwowych historii odznaczających się głębokim emocjonalnym zaangażowaniem. Doskonałe, malarskie wręcz rysunki Jacquesa de Loustala znakomicie korespondują ze scenariuszem. Nadają mu lekkość i specyficzny rytm, dzięki czemu opowiadaną historię cechuje jedyny w swoim rodzaju klimat. Serca z piasku to powieść graficzna, która w pełni zasługuje na miano literackiej.

źródło opisu: http://www.post.krakow.pl/store.php?md=&cmd=more&id=46

Raptozaur | 2012-03-20
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 20 marca 2012

Denerwują mnie autorzy po których widać, że potrafią rysować, a tworzą takie maszkarony. Kilka intrygujących kadrów, kilka ciekawych metafor, melancholijna historia, a jednak jest w tym komiksie coś co męczy czytelnika.

sfizohremja | 2014-07-28
Na półkach: Przeczytane, 2014, Komiks 2014
Przeczytana: 28 lipca 2014

Komiks bardzo niesmaczny, tandetne soft- porn okraszone pseudopatetycznymi opisami rodem z harlequin'ów. Brak jakiejkolwiek estetyki, nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać.

| 2012-08-26

Klimat opowieści przywodzi na myśl "Pod osłoną nieba" Paula Bowlesa.

ReNton | 2016-11-01
Ireksamb | 2016-01-13