Pan Mruczek i mysia rodzina

Wydawnictwo: BIS
mozartiwieloryb

W pewnym antykwariacie mieszkała rodzina niezwykle oczytanych myszy. Mysia rodzina żyła spokojnie wśród encyklopedii, słowników, starych map i arcydzieł literatury, oddając się czytelniczej pasji, aż niespodziewanie jedna z młodych myszy o imieniu Konstrukcja, miłośniczka książek podróżniczych, zakochała się w eleganckim Winterze, rodem z supermarketu. Życie w supermarkecie okazało się dla Konstrukcji tak niebezpieczne, że jej bliscy musieli poprosić o pomoc antykwarycznego kota, Mruczka.

źródło opisu: www.allegro.pl

źródło okładki: www.google.pl

Evik | 2015-08-18
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Ciekawa historia o myszach z Antykwariatu i kocie Mruczku. O tym, czym się różni życie myszy w supermarkecie od tego w Antykwariacie (Myszka Konstrukcja przeprowadziła się do sklepu). O tym, jak Konstrukcja urosła zbyt mocno i co z tego wynikło. I wreszcie to opowiadanie o tajemniczej miksturze, której przepis posiadają koty.

książek: 1941
Anna | 2013-07-02
Przeczytana: 15 czerwca 2013

Przygody Mysiej Rodzinki z Antykwariatu numer 5.
Autorka tej przezabawnej i pouczającej książeczki, Danuta Parlak, jest osobą, która pisze słuchowiska i opowiadania dla dzieci, ma wybujałą i nieograniczoną wyobraźnię, jednak jednego nie potrafi sobie wyobrazić - życia bez książek i bez czytania. To podobnie jak ja. Z kolei ilustratorka tej historyjki, Marta Pokorska, namalowała obrazki do niej w miejscu nazwanym przez jej syna Pracowalnią, to maleńkie pomieszczenie, w którym znajduje się tylko to, co niezbędne, by rysować. Stworzyła naprawdę interesujące i kolorowe ilustracje. Całość wygląda znakomicie.
Wydana rewelacyjnie, w twardej oprawie, tekst napisany jest w przystępny, pełen bogatego słownictwa sposób, pozwalający młodszemu czytelnikowi na poznanie nowych, wcześniej nieznanych tematów. Dziecko może ciekawie spędzić czas, bawiąc się i ucząc jednocześnie, a to dla mnie gwarancja dobrej książki.

Poznajemy tu interesującą, zaczytaną od wielu, wielu pokoleń Mysią Rodzinę, która...

ZaczytanaMery | 2011-11-09
Przeczytana: 05 października 2011

Jest wiele gatunków myszy. Począwszy od myszy polnej, leśnej a skończywszy na zwykłej domowej szarej myszce. Każdemu znana jest na pewno mysz komputerowa, ale czy słyszeliście już o myszy antykwarycznej? Ja tak. Poznałam ją i jej całą niezwykłą rodzinkę w książce Danuta Pawlak pt. "Pan Mruczek i Mysia Rodzina".

W pewnym antykwariacie od kilkunastu pokoleń mieszka rodzina niezwykłych myszy, myszy antykwarycznych. Są to stworzenia wykształcone i bardzo oczytane, gdyż każdego dnia z wielką pasją wgryzają się w stosy najróżniejszych książek, starych map, encyklopedii, podręczników, słowników. Wieczory zazwyczaj spędzają na długich dyskusjach pełnych trudnych zwrotów. Każda z nich nosi przedziwne imię, które najlepiej odzwierciedla ich miłość do słowa pisanego. Znajdziemy tu, bowiem: Katodę, Encyklopedię, Rododendrona i Potencjometr.

Mysia rodzinka żyła sobie w spokoju i bez większych zmartwień aż do dnie, w którym konstrukcja – miłośniczka książek podróżniczych przedstawiła rodzicom...

momarta | 2015-04-20
Przeczytana: 21 kwietnia 2015