Samson i Dalila

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
historia, Samson i Dalila
Marek

Historia małżeństwa króla Jana III Sobieskiego i Marysieńki pokazana na tle jego panowania i dwóch zwycięskich wypraw na wroga tureckiego. Autor wspaniale ukazuje psychologię tego związku. Rzadko kto wie, że ta słynna Marysieńka była kobietą, która, wykorzystując swoje zdolności dyplomatyczne, starała się zaspokoić przede wszystkim swoje potrzeby i pragnienia, wprowadzić w życie swoje plany. Ślepa miłość męża umożliwiała jej manipulowanie nim do samego końca, sama zaś, pozostając obiektem jego gorącej miłości, nie potrafiła odwzajemnić jego uczuć. Tak naprawdę była to zimna i bardzo wyrachowana kobieta, zatruwająca swoim jadem cały spokój Sobieskiego, który, mimo iż zdawał sobie sprawę z postępowania żony, nie potrafił obronić się przed tą dziwną i nieuzasadnioną miłością.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=19509

źródło okładki: własne

lipka02 | 2013-07-01
Przeczytana: 2012 rok

Dobra książka dla fanów historii.

nic dodać,nic ująć książka zasługuje na pochwałę

srebrnanatalia | 2016-10-31
Na półkach: Ab ovo, Przeczytane