83-7018-021-3
Beata

Jest to powieść znanego pisarza rosyjskiego zawierająca wątki autobiograficzne. Konstanty Paustowski zadebiutował opowiadaniami a następnie wydał pierwszą powieść Romantycy . Dla twórczości pisarza charakterystyczne jest romantyczne widzenie świata oraz wiara w człowieka i jego możliwości. Opowieść północna miała także swój epizod w polskim Teatrze Telewizji w 1974 roku. Zrealizowano pierwszą część książki przygotowaną przez scenarzystów dla potrzeb sztuki. Ale w tym samym czasie obywatelstwa pozbawiono Sołżenicyna a niektórzy ludzie zaczęli się obawiać obrażenia wielkiego brata zachęcając reżysera do uwypuklenia wątku miłosnego. Spektakl jednak wyemitowano bez cięć.

książek: 1901
Gosia | 2013-05-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 20 maja 2013

Styl rozpoznawalny dla pisarzy rosyjskich opisujących czasy rewolucji październikowej, ale dość dobrze się ją czytało.

meggykotka | 2016-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Nie spodziewałam się, że ta książka będzie ciekawa. Jest to opowiadanie - saga. Jej akcja toczy się na przestrzeni 100 lat, a my mamy do czynienia z kolejnymi pokoleniami postaci z początkowej części opowiadania. W tle przewijają się kolejne rewolucje i te historyczne smaczki są najlepszym elementem tej książki. Polecam wszystkim :)

Rosana | 2015-01-23
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam