Port Artur 1904

1996-01-01
1996-01-01
831108517X
wojskowość powszechna

Okładka książki Amor patriae nostra lex. Rzecz o komandorze Stanisławie Mieszkowskim Józef Wiesław Dyskant, Dariusz Nawrot
Amor patriae n... Józef Wiesław Dyska...
Okładka książki Port Artur Cuszima 1904-1905 Józef Wiesław Dyskant, Andrzej Michałek
Port Artur Cus... Józef Wiesław Dyska...

Bardzo dobra pozycja o samym konflikcie rosyjsko-japońskim, jak i obronie Port Artur. Trzeba czytać uważnie, ponieważ sama ilość nazw, i typów okrętów jest bardzo duża.

Kiedy czyta się o historii konfliktów między Japonią a Rosją, temat Portu Artur jest opisywany dość skrótowo i pobłażliwie. To, że Eskadra podejmowała próby w wyjścia z portu, Rosjanie lekceważyli wroga i następnie przechodzi się do opisywania poprzeczki (pałeczki) nad T. Gdzie 11 miesięczne oblężenie, dość krwawa taktyka japońskiej piechoty, wykorzystanie na masową skalę granatów jako "czyścicieli" okopów przed bezpośrednim atakiem na okopy?

Bardzo dokładny opis walk rosyjsko - japońskich o Port Artur w 1904 r. Autor jest jednym z najlepszych ekspertów z tematyki wojenno - morskiej.

• Historyczne Bitwy
  • historia